“Het is niet te filmen, er lijkt geen einde te komen aan de ellende”, vertelt een aangeslagen Gert-Willem van Norel. “De laatste twee jaar krijgen we de ene tegenslag na de andere te verduren, het lijkt wel of er een vloek op rust.” Afgelopen vrijdag kreeg Oscar te kampen met koliekverschijnselen en is hij direct ’s middags naar de kliniek in Emmeloord gebracht. Na twee operaties moest zondag het besluit worden genomen de hengst in te laten slapen.
Oscar presteerde zelf in de Lichte Tour met Diederik van Silfhout en laat een groot aantal succesvolle nakomelingen na, zoals de hengsten Uphill (mv.Apollonios xx) en kampioenshengst Cover Story (mv.Corleone) die beide bij Familie Van Norel ter dekking staan. Andere bekende producten van Oscar in de sport zijn onder meer de succesvolle Anne Beth, Vironia en Zarah.


en in eventing Umberto DB (v. Oscar) van Merel Blom dan?
Wat vreselijk… Heel veel sterkte toegewenst en ik hoop dat de ellende jullie nu bespaart blijft.
Vanaf deze kant heel veel sterkte voor de familie van Norel met het grote verlies van Oscar. Een paard om nooit te vergeten!!! Een paard waarvan ik met trots zeg: ik heb er een super dochter van!
Heel veel sterkte in deze moeilijke tijd!
Wij verwachten dit voorjaar een veulentje van Oscar. Dit wordt dus een heel bijzonder veulentje! We zullen het koesteren en vertroetelen.
Wij wensen de familie van Norel heel veel sterkte!
Wat jammer van zo’n hengst.
Leon en Miranda Nouwens
Heel veel sterkte, familie van Norel.
Oscar leeft voort in zijn vele fijne nakomelingen waarvan ik er een in eigendom heb en sinds kort een tweede van op stal heb. oscar heeft superfijne eerlijke nakomelingen, die nog heel veel mensen veel plezier zullen bezorgen.
ik hoop dat na alle pech het geluk jullie weer mag vinden.
Verschrikkelijk nieuws over Oscar. fantastisch temperament en een echte stempelhengst!
Zien dagelijks zij genen in Ulynazelma . Wensen de familie van Norel veel sterkte met het verlies .
Wij zullen verder het moeten doen met zijn zonen die waardige opvolgers zijn met de gouden draad !
ik wens de familie norel heel veel sterkte toe!!!!!!!!!!!!
Erg jammer, sterkte met alles !
Oscar die tijdens de verrichtingen extra opviel door zijn gedragen galop, maar enkele leden van de toenmalige commissie o.a. van Overbeek en Cor Loefen dachten er anders over..Hij zou nooit gekeurd zijn geweest als van Norel Oscar niet had laten staan t/m de hengsten-examen-dag.
“Hij had immers het advies gekregen om de hengst maar op te halen.”
Mede door tussenkomst van Jaap Werners en Hans Horn op de examendag zelf, die de oude commissie toch zou gaan vervangen, werd Oscar bereikbaar voor de fokkerij en slaagde. Het kan verkeren.
RIP Na regen komt zonneschijn, ik hoop voor de familie dat dat niet zo lang op zich zal laten wachten. Voor uw paard denkt ik dat de weidegang in de hemel wel in de smaak zal vallen. Hou de moed erin mensen…
heel veel sterkte toe gewenst.
Wim Westra