Dressuurdag 1: 32 hengsten aangewezen, drie premiehengsten

Dressuurdag 1: 32 hengsten aangewezen, drie premiehengsten featured image
362 (Dream Boy x United) Foto: Jacquelien van Tartwijk
32 dressuurhengsten zijn vandaag aangewezen voor het verrichtingsonderzoek. Drie hengsten mogen morgen terugkomen voor de primering: cat.nr 314 (Bordeaux x Florencio) van Saskia van Musscher en de VDL Stud, cat.nr 362 (Dream Boy x United) van Tim Coomans, Joop van Uytert en Nico Witte en cat.nr 547 (Totilas x Krack C) van Gerard Koks.

Bert Rutten liet doorschemeren dat hij en de zijnen cat.nr 550 (Totilas x De Niro) ook graag een premie hadden willen geven. Deze hengst kwam niet voor een premie in aanmerking vanwege zijn buitenlandse levensnummer. Dat gold ook voor de 720.000 euro-hengst van Glock: Cat.nr 554 (Vitalis x Bon Bravour).

Dream Boy zorgt voor hoogtepunt in laatste ring

De eerste dag van de tweede bezichtiging eindigde met een hoogtepunt: de presentatie van cat.nr 362 (Dream Boy x United). Deze bruine hengst liet zich aan de longeerlijn al super zien en deed dat vandaag in de kooi weer. Fokker Tim Coomans verkocht voor de hengstenkeuring aandelen van de hengst, één van de toppers van de dag, aan Joop van Uytert en Nico Witte. In totaal werden in deze groep vier hengsten doorverwezen en daarmee komt de stand na vandaag op 32 hengsten.

Monte Carlo werd als veulen voor 19.000 euro geveild op de Excellent Dressage Sales. Nu zal hij een veelvoud daarvan waard zijn na zijn presentatie in de kooi. Ook twee andere Dream Boys werden aangewezen en hetzelfde geldt voor cat.nr 397 (v. Four Legends).

Groep 9

355 MeilleurDream Boy x Uphillf. A. Hofenk, Toldijk, ger. A.P. Both, Voorthuizen, S.J. Kat, Egmond aan den Hoef en J.J. van der Meulen, Broekaangewezen
360 McDreamy TSDream Boy x Fürst Heinrichf. H. Tepperik, Heeten & H. Sassen, Heeten, ger. J.T.M. Maree, Honselersdijk & Stal Brinkman, Twelloaangewezen
362 Monte Carlo TCDream Boy x Unitedf. en ger. Tim Coomans, Oud-Beijerland &. J. van Uytert, Heerewaarden & Nico Witte, SchijndelPremie
575 MahlerDream Boy x Ampèref. A.H. van Dijk, Donderen, ger. L. van Doorn, Lieden, P.J.F. Wetzelaer, Schijndel en L. Bos, Beuningen2e bez.
397 More LegendsFour Legends KS x Fürstenballf. en ger. G.Röst-de Groot en L.J. Röst-de Groot, Stroeaangewezen
471 MaverickGrand Galaxy Win x Connaisseurf. G.C. van der Koppel, Wadenoijen en E. Minkman, Ochten, ger. S. van Musscher, Obdam2e bez.

HK-commissie heeft vertrouwen in Total US

Zoveel vertrouwen Edward Gal in Total US heeft als sportpaard, zoveel vertrouwen heeft de hengstenkeuringscommissie ook in zijn nafok. In de achtste groep werden drie zonen van Total US aangewezen voor het verrichtingsonderzoek. Van die drie maakte cat.nr 542 (mv. Jazz) de beste indruk. De vierde hengst die door mag is cat.nr 479 (Hennessy x Bordeaux), die zich twee weken geleden aan de longe goed liet zien en vandaag ook applaus in ontvangst mocht nemen.

Groep 8

472 MaestroGrappa x Scandicf. P. Kay, Hensbroek, ger. Stal Aris van Manen, Brummen2e bez.
479 Maddox MartHennessy x Bordeauxf. C.W. van Baalen, Gellicum, ger. Verhagen Horse Service VOF, Boekel en VDL Stud, Bearsaangewezen
483 Martog J THometown x Scandicf. J.W.P. Thijssen, Vianen, ger. M.C.J.M. en F.A.M.M. Burgers, Moergestel2e bez.
539 Mega TimeTotal US x Vivaldif. J.R.A. Boudewijns, Sint-Oedenrode, ger.  S. Kraanen, Brasschaat2e bez.
540 MistralTotal US x Doolittlef. M. Ophey, Nederweert, ger. J.W. Greve, Haaksbergenaangewezen
541 Main Stream UTVTotal US x Vivaldif. Joop van Uytert, Heerewaarden, ger. Fokker & A.M. Taal-Vlas, Hengeloaangewezen
542 Mobil SollenburgTotal US x Jazzf. A. Zekveld, Almere, ger. Fokker & Joop van Uytert, Heerewaardenaangewezen

Van ‘koopje’ tot koning

Ad Valk kreeg cat.nr 302 Mapache (Apache x Desperado) in 2017 voor 11.000 euro in de vingers op de Prinsjesdagveiling. Eigenlijk veel minder dan fokker Willem Goesten voor hem wilde hebben, maar het hengstveulen liet zich op de veiling niet goed zien. Dat deed hij vandaag wel: als een koning ging deze royale en over een prachtige voorhand beschikkende hengst door de kooi in Den Bosch. De uitstraling van Apache! Twee andere hengsten kregen in deze groep een ticket voor het verrichtingsonderzoek.

De andere twee zijn zonen van Zonik, eentje (563) uit een Negro-moeder (deze hengst had ook veel van Negro weg) en eentje (568) uit een Don Schufro-merrie.

Groep 7

300 MontyApache x Jazzf. en ger. M. Tijssen, Lienden2e bez.
302 MapacheApache x Desperadof. W.J.J. Goesten, Berkel-Enschot, ger. Ad Valk, Gorinchem & Anemone Sportpaarden BV, Maarsbergenaangewezen
427 Monthy BGeorge Clooney x Rivermanf. W. Busser, Wijchen, ger. Van Olst Horses, Den Hout2e bez.
428 Mon Espoir DSDGiovanni x Rousseauf. S. Duinstra, Eastermar, ger. H. de Koning, Heerjansdam2e bez.
563 Mauro van de WatermolenZonik x Negrof. en ger. J.W. Greve, Haaksbergenaangewezen
567 Mc RoyZonik x Havidofff. M. van Nistelrooij, Heesch, ger.  C. Heemskerk, Rijnsburg2e bez.
568 Mephistopheles DCZonik x Don Schufrof. L. van Zandwijk, Kapel-Avezaath, ger. Fokker & S. Frankevijle, Beuningenaangewezen

Drie keer raak voor Ferdinand

De vorig jaar naar Rusland geëxporteerde Ferdinand kon vorige jaren met zijn zonen op de hengstenkeuring nog niet helemaal overtuigen. Dit jaar wel: vooral met de voorname cat.nr 378 (mv. Jazz) en cat.nr 381 (mv. United). Cat.nr 378 ging aan de longe al koninklijk door de baan en deed dat vandaag weer, ook cat.nr 381 maakte een goede indruk in de kooi.

De wat ouderwetse cat.nr 384 (mv. Jazz) is de derde aangewezen Ferdinand. Tegenovergesteld van ouderwets is cat.nr 394 (For Romance I x Lord Leatherdale). Deze beeldschone hengst heeft misschien wel het mooiste model van alle hengsten op de keuring. De hengst die voorafgaand aan de keuring op facebook al tot koning van Den Bosch werd uitgeroepen door mede-eigenaar Joop van Uytert, kwam iets minder uit de verf in beweging.

Groep 6

378 MadisonFerdinand x Jazzf. Erven JS de Jager, Sleen, ger. J. Zeeuwuster, Sleen & R. en I. Veninga, Stuifzandaangewezen
380 Milano CLDFerdinand x Zizi Topf. M. Kool-van Woudenbergh, Schuinesloot, ger. C.L. Delport, Zwolle2e bez.
381 MafkeesFerdinand x Unitedf. en ger. Fam. Andeweg, Randwijkaangewezen
383 Maximus PPFerdinand x Burggraaff. H. Poppelaars, Hedikhuizen, ger. Fokker en Stal Poppelaars VOF, Heusden2e bez.
384 MamorkusFerdinand x Jazzf. en ger. L. Hagens-Groosman, Zuidzandeaangewezen
394 My Romance VRBFor Romance I x Lord Loxleyf. VRBGroup BV, Sint-Michielsgestel, ger. Fokker & Joop van Uytert, Heerewaardenaangewezen
395 Moray-PomonaFor Romance I x Ferrof. P. Crum, Herveld, ger. N. van Hunnik, Zetten2e bez.

Longeersessie lijkt niet mee te tellen

Uit de vijfde groep werden drie hengsten doorverwezen, waarbij opviel dat de longeersessie van twee weken geleden weinig invloed heeft gehad op de besluiten. Twee hengsten die aan de longe niet konden overtuigen, kregen nu eenvoudig een aanwijzing. Een hengst die zich aan de longe wel zeer goed liet zien, is de complete cat.nr 314 Merlot (Bordeaux x Florencio), die ook vandaag een goede indruk achterliet. Hij werd ook aangewezen.

Opvallend was de aanwijzing van drafpaard cat.nr 372 (Expression x Uphill), die aan de longe in galop absoluut niet uit de voeten kon en ook vandaag weinig galop liet zien. De kleine maar fijne cat.nr 373 (v. Eye Catcher), die veel aan zijn vader doet denken, kreeg de opmerking dat hij niet voldoende overtuigde in galoppade. De derde aanwijzing in deze groep was voor cat.nr 350 (Dettori x Krack C).

Cat.nr 303 (Aqiedo x United) kreeg complimenten van Rutten voor zijn bewegingen, maar ging er uit op een bemerking op het fundament.

 

Groep 5

303 McQiedoAqiedo x Unitedf. en ger. M.A. Cornelissen, Nijkerk2e bez.
314 MerlotBordeaux x Florenciof. Fam. Klinkhamer, Sleen, ger. S. van Musscher, Obdam en VDL Stud, Bearspremie
315 MerlotBordeaux x Johnsonf. en ger. Stables Lisman International, Nijmegen2e bez.
339 Magnificient SummerDark Pleasure x Ampèref. A. Somer, Vredenheim, ger. K. Kroos en G.L. Plaizier, Heerjansdam2e bez.
350 MerlotDettori x Krack Cf. en ger. A. van Erp, Heeschaangewezen
372 Monsieur-UtopiaExpression x Uphillf. Eimert Fikse, Oene, ger.  Gert Willem van Norel, Wapenveldaangewezen
373 MissionEye Catcher x UB40f. Titan Wilaras, Riel, ger. R.M. Vermunt jr., Geesteren en H.D. & J. Bruinier-van den Ham, Spankeren2e bez.

Vier hengsten door uit groep 4

Uit de vierde groep werden vier hengsten meegenomen naar de presentatie later vandaag. Het gaat hier om een verdere bloedververser cat.nr 420 (Fürstenball x Damsey), de wat kleine, maar wel lang gelijnde cat.nr 435 (Glamourdale x Son de Niro), cat.nr 531 (Sezuan x Johnson) en cat.nr 533 (Sir Donnerhall I x First Final). Een groep zonder echte highlights.

De commerciële cat.nr 432 (Glamourdale x Johnson), die overtuigde in draf en galop, bleef staan omdat hij niet goed genoeg stapte.

Groep 4

420 Magic BoyFürstenball x Damseyf. M.H. Meijer, Midden Beemster, ger. Hengstenhouderij de IJzeren Man, Weertaangewezen
432 Mats van de DiekboerGlamourdale x Johnsonf. B.J. Broenink, Reutum, ger. G. & L.F.O. ter Harmsel-Zanderink, Enter en M.J. Rietberg, Enter2e bez.
435 MoulijnGlamourdale x Son de Nirof. Maatschap Pleyter, Zalk, ger. Fokker en Van Olst Horses, Den Houtaangewezen
519 Magic BlackMorricone x Wyntonf. en ger. K. van Zaanen, Amsterdam2e bez.
531 MaxSezuan x Johnsonf. en ger. Jacatra BV, Zuidoostbeemsteraangewezen
533 Mister Diamond van de MolenkouterSir Donnerhall x First Finalf. A. de Pauw, Sint-Katelijne-Waver, ger. Fokker en Stal van de Sande, Liempdeaangewezen
561 MumbaiWestpoint x Sandro Hitf. en ger. Stoeterij Broere BV, Alblasserdam2e bez.

Totilas groet met goede zonen

De KWPN Hengstenkeuring 2020 staat in het teken van Totilas. Drie directe zonen en zestien (!!) kleinzonen verschijnen in de tweede bezichtiging. In de derde groep kwamen de drie directe Totilas-zonen in de baan en die drie mogen alledrie door. Twee van de Totilassen kregen de handen op elkaar: de complete (mooi gefokt, mooi model en goed bewegen) cat.nr 550 (mv. De Niro x Sandro Hit) en de vooral in beweging (en in model wat minder) overtuigende cat.nr 547 (mv. Krack C).

Die laatste kan wel drie Lichte Tour-paarden tot halfbroers en zussen rekenen en uit moeder Unassion (Krack C x Jazz) komt nog een heel stel landelijke dressuurpaarden. Cat.nr 550 komt uit een Duitse stam (die van de Oldenburger kampioensmerrie Silberaster) en kan ook een aantal Lichte- en Zware Tour-paarden tot directe familie rekenen.

De derde Totilas die door mocht was cat.nr 544 (mv. Metall), die wat minder indruk maakte dan de andere twee. Verder kreeg in deze groep ook nog cat.nr 366 (Ebony x Vivaldi), waarbij in het publiek menig wenkbrauw omhoog ging. Zeker omdat cat.nr 365 (Easy Game x De Niro) bleef staan. Hier luidde het commentaar van Rutten weer: te weinig bergop.

Groep 3

365 My GameEasy Game x De Nirof. en ger. A. van Erp, Heesch2e bez.
366 MiracleEbony x Vivaldif. Shaima Naser Omer Saleh Albreiki, Vledderveen, ger. Stal Laarakkers, Vledderveenaangewezen
417 Mesmerize MeFürst Romancier x Sandro Hitf. en ger. Hengstenhouderij de IJzerenman, Weert2e bez.
418 MoondanceFürst Romancier x Rousseauf. C.A.F. en M.I.J. Toonders, Veldhoven, ger. Reesink Horses, Eibergen & R.M. Vermunt jr., Geesteren2e bez.
544 Monte CristoTotilas x Metallf. en ger. C. Heemskerk, Rijnsburgaangewezen
547 MansionTotilas x Krack Cf. Fam. Van der Oord, Schoorl, ger. G. Koks, Warmenhuizenpremie
550 NNTotilas x De Nirof. R. Knauf, Haan, ger. Fokker & Ad Valk, Gorinchemaangewezen

Voor een miljoen aan hengsten doorverwezen

De hengstenkeuringscommissie heeft ondertussen al voor meer dan een miljoen doorverwezen. Dat zijn namelijk de bij elkaar opgetelde veilingprijzen van de uit de eerste groep doorverwezen cat.nr 548 (160.000 euro) en de door Glock in Hannover voor 720.000 euro gekochte cat.nr 554 Glock’s Victorio (v. Vitalis) en de door RS2 voor 125.000 euro in Westfalen aangeschafte cat.nr 587 (v. Vitalis), die doorgingen in de tweede groep. In totaal gingen er in groep 2 drie hengsten door.

De Vitalis van Glock is een heel paard, een echte hengst met een royaal model. De in Hannover geprimeerde hengst liet zich vooral in stap en galop uitstekend zien, net zoals hij twee weken geleden aan de longe al deed op het KWPN Centrum. De Vitalis van RS2 liet ook een goede indruk achter in galop. De derde hengst die is aangewezen komt ook uit de V-lijn: een directe zoon van Vivaldi uit een moeder van Sandro Hit x De Niro x Weltmeyer.  Twee hengsten bleven afwezig in deze groep: cat.nr 312 (v. Bonds) en cat.nr 558 (v. Vivaldi).

Groep 2

305 MaraschinoBelissimo M x Chippendalef. en ger. P.M.P. Cuypers, Reuver en J. Peeters, Neer2e bez.
308 Mauritius TaongaBlue Hors Farrell x Westpointf. en ger. Stal 104 BV, Wijdewormer2e bez.
312 MandelaBonds x Dream Boyf. en ger. Jan Brouwer Horses BV, Zevenhuizenafwezig
554 Glock’s VictorioVitalis x Bon Bravourf. K. Lüder-Kratzberg, Hildesheim, ger. Glock HPC NL BV, Oosterbeekaangewezen
587 Voyager RS2Vitalis x Sir Donnerhallf. M. Menck, Rübehorst, ger. RS2 Dressage Center de Horst, Groesbeekaangewezen
558 Maldini DVivaldi x Donnerhallf. J.C.M. Derikx, Mariaheide, ger. A. van Erp, Heeschafwezig
560 NNVivaldi x Sandro Hitf. W. Klausing, Diepholz, ger. Reesink Horses, Eibergenaangewezen

Drie bloedverversers door uit eerste groep

Uit de eerste groep van de tweede bezichtiging dressuurhengsten werden drie hengsten aangewezen voor de presentatie. In deze groep, met hengsten met buitenlands bloed, kregen de kampioen van de keuring in Rheinland-Pfalz-Saar (cat.nr 311 v. Bon Coeur), de voor 160.000 euro door Theo Driessen aangeschafte Hannoveraanse premiehengst cat.nr 584 (v. Schwarzgold) en cat.nr 392 (v. For Dance).

Bergopwaartse bewegingen zijn volgens het commentaar van juryvoorzitter Bert Rutten leidend. Zo ging onder andere de eerste hengst die een klein applausje aan het publiek ontlokte cat.nr 415 (Fürst Jazz x Sir Donnerhall), een frisse en vrolijke vos met een mooie voorbeentechniek, er uit omdat hij volgens Rutten te weinig bergopwaarts bewoog en het achterbeen onvoldoende onderbracht. Ook bij de andere hengsten die er uit gingen was dat het commentaar.

Groep 1

311 NNBon Coeur x Don Indexf. Ludwig Schüring, Gescher, ger. Hengstation Wilbers & Egbert Schep, Tull en ’t Waalaangewezen
369 NNEscolar x Jazzf. Radstake & Haarlink Trainings- en Handelsstal, Voorst & Reesink Horses, Eibergen2e bez.
392 NNFor Dance x Sir Donnerhallf. H. Oncken, Sande, ger. E. Schep, Tull en ’t Waalaangewezen
413 MessengerFürst Jazz x Lord Loxleyf. Mathijs Maat, Doorn, ger. Fokker & Joop van Uytert, Heerewaarden2e bez.
415 FlashbangFürst Jazz x Sir Donnerhallf. Clemens Renvert, Ahlen, ger. J. Gieling, Rees en N. Kramer, Dorsten2e bez.
527 Matisse WSchwarzgold x Santanaf. en ger. B. Wilschut, Bosschenhoofd2e bez.
584 SerfausSchwarzgold x Don Fredericof. C. Beckmann-Ihnen, Emden, ger. T. Driessen, Heelsumaangewezen

Lees ook:

Uitslag dag 2, totaal 45 dressuurhengsten

Overzichtspagina KWPN Hengstenkeuring

Bron: Horses.nl

Eén reactie op “Dressuurdag 1: 32 hengsten aangewezen, drie premiehengsten

  1. Willem

    In de Ferdinand groep afstammingen door waarbij ik de foklijn dubieus vind. 2x jazz erin en 2x krack c. Jammer..

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant