Eurocommerce-miljoenen volgens Visser bestemd voor diermedicijnen

Eurocommerce-miljoenen volgens Visser bestemd voor diermedicijnen featured image
Ger Visser Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl
Eerder deze week stonden Ger Visser, zijn vrouw Patricia en zijn zoon Ger junior al terecht in de Almelose rechtbank. Vandaag was het de beurt aan Kristel Visser. Zij kreeg van haar vader 2 miljoen euro overgemaakt op haar privérekening, ruim een jaar nadat Eurocommerce failliet was verklaard. Volgens Kristel Visser was dat geld bestemd voor de import van Chinese diermedicijnen, meldt fd.nl

Het OM wil Kristel Visser onder meer vervolgen voor het witwassen van die 2 miljoen euro, die zij op 15 oktober 2013 ontving van de privé bv van haar moeder Patricia. Een dag na de ontvangst van het geld sluiten moeder en dochter een leenovereenkomst.

Fd.nl meldt dat de rechtbankvoorzitter het “gek” noemt dat de vage, minieme leenovereenkomst “wordt opgesteld als het geld al is overgemaakt en op uw rekening staat”. Maar de dochter van de gevallen vastgoedtycoon vindt daar niets raars aan. “Er is geen jurist te pas gekomen aan deze overeenkomst. Ik heb het samen met mijn moeder opgesteld.”

Veterinaire producten

“Het geld was bestemd om te investeren in de import uit China van medische wegwerpartikelen (disposables) voor veterinair gebruik”, meldde Kristel Visser haar rechters. “Ik ben niet iemand die stil kan zitten. Vanuit mijn ervaring met paardrijden had ik het idee dat ik de inkoop kon verbeteren van hulpmiddelen als verband en naalden voor dierenartsen in Nederland, België en Duitsland. Dat kan 20 tot 30 procent goedkoper als je de tussenhandel uitschakelt. Ik denk nog steeds dat dat een goed idee is.”

Veel kledingaankopen

De Fiod heeft volgens de rechtbank geen aanwijzingen van een dergelijke investering kunnen vinden. Volgens het strafdossier zijn er vooral veel kledingaankopen gedaan in Monaco, waar Kristel Visser woont.

Lees het hele verslag van de zitting van vandaag op fd.nl.

Lees ook:

Visser senior betaalde junior zes ton voor dode Singapore
‘London is goed te pas’
Kranten schrijven pagina’s vol over eerste dag Eurocommerce-zitting
Eurocommerce-zaak van start
De liveblog van fd.nl

De reconstructie van De Volkskrant
De reconstructie van Quote
Kijk terug: De slag om London: de val van een Olympische springstal

Bron: fd.nl/Paardenkrant-Horses.nl

 

2 reacties op “Eurocommerce-miljoenen volgens Visser bestemd voor diermedicijnen

  1. marcel dufour

    Schandalig dat hij zijn kinderen medeplichtig heeft gemaakt aan de criminele organisatie die hij runde.

  2. Egbert van Loppersum

    Marcel, je snapt het niet. Het is samen uit, samen thuis! Kinderen hadden ook nee kunnen zeggen, maar ja dan kun je niet gaan shoppen in Monaco en €17.000 uitgeven in 2 dagen..

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant