Het was een spannende ontknoping. Elf combinaties dongen in de barrage mee naar de winst. Routinier Edwin Klokman zette met Carambole-nakomeling Elia als eerste een foutloze rit neer, maar werd qua tijd al snel teruggefloten door Joey Lansink met Fitou Eurocool’s Apple (v. Lexicon).
Hoekstra’s tijd niet te kloppen
Dat het nog veel sneller kon, bewees zevende starter Jelmer Hoekstra. Met Elentrix Hedoniste, een dochter van Ogano Sitte, floot hij werkelijk over het door Jos Brinkman neergezette barrageparcours. Aan zijn tijd van 40,05 kon niemand meer tippen, ook de uiteindelijke nummer twee, Thomas Arendsen Raedt met Why Not (v. Karandasj), niet.
Lansink derde
Het witte lint was dus voor Joey Lansink, terwijl Lisa Bongers met Donbalian (v. Carthino Z) vierde werd. De vijfde én zesde prijs gingen naar Edwin Klokman, die behalve met Elia ook een foutloze finaleronde reed met Quidor Rose (v. Quasimodo Z).
Snel van zichzelf
“Ik liet haar gewoon iets lopen, ze is zo snel van zichzelf”, lacht winnaar Jelmer Hoekstra na de ereronde over zijn paard Elentrix Hedoniste. “Het is een merrie met veel bloed, ik heb haar al vanaf dat ze 3,5 jaar is. We kijken rustig aan hoe ze zich ontwikkeld, maar het lijkt de goede kant op te gaan. Ik ben in elk geval heel zuinig op haar.”
Jackpot voor Olsmeijer
Tijdens de Grote Prijs van de voorjaarsjumping op PSC Lichtenvoorde kwam Olsmeijer niet aan de start, maar zijn eerdere resultaten, een derde en een tweede prijs, waren ruim voldoende voor de overall winst. Voorwaarde was echter wel dat de ‘Jackpot’ persoonlijk opgehaald werd. Over zijn paard Dalvaro, een tienjarige ruin van Calvaro Z waarmee Olsmeijer de jackpot won, zegt hij: “Het is mijn beste paard op dit moment. Internationaal loopt hij 1,60m en hij heeft al een aantal heel goede Grote Prijzen gelopen. Met hem ga ik dus ook naar het Nederlands kampioenschap in Mierlo, eind april.”
Houben tweede in klassement
Tweede in het klassement om de jackpot werd Laurens Houben met Cuba Libre (v. Mr. Blue). Hij viel net buiten de prijzen in de GP (zevende) en baalde best een beetje dat hij naast de jackpot greep, maar mocht toch nog 600 euro mee naar huis nemen. De derde prijs en 400 euro was voor Thomas Arendsen Raedt, die ook al tweede was in de GP en dus een goede dag beleefde met Why Not.
Bron Persbericht

