Op de KNHS Indoorkampioenschappen 2026 is het niet toegestaan om zonder voorafgaande toestemming commercieel te fotograferen of te filmen op en rond het evenemententerrein. De KNHS heeft voor het kampioenschap een exclusieve samenwerking met DigiShots voor het maken en aanbieden van professionele beelden.
Dat betekent dat het verkopen van foto’s of video’s, het aanbieden van beelden tegen betaling of het gebruiken van beelden voor commerciële promotie niet is toegestaan zonder voorafgaande toestemming van de KNHS. Dit geldt ook voor het maken van commerciële reels.
Bezoekers en deelnemers mogen uiteraard wel foto’s en video’s maken voor privégebruik, mits dit geen hinder veroorzaakt voor ruiters, officials, de huisfotograaf of de organisatie.
Bron: KNHS

Heel opmerkelijk dat de KNHS bij de Indoorkampioenschappen kiest voor exclusieve commerciële fotografie. Bij andere sporten is dat absoluut niet de norm. Het is belangrijk dat alle fotografen toegang moeten krijgen om vrij te werken en hun beelden te verkopen. Door de beeldrechten bij één commerciële partij neer te leggen wijkt de KNHS daarvan af en beperkt daarmee volledig onnodig de journalistieke vrijheid. Dat maakt deze keuze niet te rechtvaardigen….