Ga naar hoofdinhoud

Miss Montreal met veel techniek naar titel bij Gelderse merries

NMK kampioene Gelders: Miss Montreal (v. Edmundo). foto Melanie Brevink - van Dijk
Met drie merries in de baan was de titelstrijd bij de Gelderse merries zeker niet het grootste kampioenschap van de dag. Edmundo-dochter Miss Montreal werd gekroond tot kampioen van deze fokrichting en verwees daarmee Mia-Amanda (v. Alexandro P) naar de reservetitel.

“We zijn blij dat we hier drie merries hebben die zich in beweging heel opvallend hebben getoond. Deze paarden benaderen het beeld zoals we dat graag zien in de Gelderse fokkerij. In de plaatsing draait het om de finesses en vanwege haar bewegingsvorm zien we graag Miss Montreal als kampioen”, licht jurywoordvoerder Wim Versteeg toe.

Charmante merrie

Miss Montreal (Edmundo uit Tuwalda ster van Fabricius, f/g M.J. van Bruggen uit Varik) is volgens Versteeg een charmante merrie met veel formaat, veel lengte in het lichaam en een fraaie halsvorm. “ Haar beweging valt op met haar beentechniek, veel zweefmoment en het achterbeen dat goed tot dragen komt.

Mia-Amanda reservekampioen

Mia-Amanda (Alexandro P uit Amanda II ster pref van Farrington, fokker H.G. Hekkert uit Wijhe), geregistreerd bij J.H.F.M. Grijzenhouten en Steven Ruiters uit Muiderberg, staat volgens het jurycorps goed in het Gelderse type, al zou wat meer formaat gewenst zijn. “Deze merrie weet zich met haar vele beentechniek, takt en zweefmoment op te waarderen in beweging, dat zijn punten die we graag zien in de fokkerij.”

Martine Rona

De derde positie was voor Martine Rona (Wilson uit Rona keur pref van Factor) die geregistreerd staat bij haar fokker J. Vonk uit Goudriaan.

 

Bron: KWPN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Overig nieuws

Jessica Nesselaar met dik 70% tweede in Lier

IBOP Wergea: Tsjalle 454-dochter naar hoogste dagscore

Dating Point AT x Dressman veilingtopper bij Ponyforum

Negro (30) overleden: de hengst die Van Olst Horses maakte tot wat het nu is

Floor Kulik en Bella Rosa winnen landenproef Lier

Frank Schuttert: ‘In de barrage is ze eigenlijk niet te kloppen’

Wetenschappers vragen FEI om topruiters onder de loep te nemen

KWPN’ers maken de blits bij NRPS

Bijna 60 paarden in nieuwe show Cavalluna