Grand Cru KF maakt meeste indruk

Grand Cru KF maakt meeste indruk featured image
In het Noord-Hollandse Wijdenes behaalden donderdag acht van de 22 aangeboden merries het sterpredicaat. Met tweemaal 85 punten was de Jazz-dochter Grand Cru KF prok (mv.Ungaro) van f/g F. Kroon uit Oostwoud het meest opvallend.

De Jazz-dochter (uit Buvonne K.H. elite sport-dres v.Ungaro) kon rondom overtuigen. “Het is een goed ontwikkelde, rastypische merrie met een mooi front en goede bovenlijn. Ze beweegt met veel schwung, souplesse en in zowel de draf als galop heeft ze ook veel zelfhouding. Daarnaast toont ze veel balans en gedragenheid”, lichtte inspecteur Dirk Reijne toe.

Een andere goede dressuurmerrie bleek Gicola (v. Apache uit Micola elite pref v.Caritas, fokker G. de Bruyn uit Schelluinen) van mede-fokker Ad Valk uit Gorinchem. Zij scoorde 75 punten voor het exterieur en 80 voor beweging. “Een correct gemodelleerde merrie die met veel achterbeengebruik, beentechniek, houding en souplesse beweegt.”

Ook kon er nog een opvallend springpaard worden toegevoegd aan de CK-collectie. Met 75 punten voor exterieur en 80 voor het springen verdiende de vierjarige Casantos-dochter Farah-Jade (uit Nancy sport-dres v. Gagson Wimborn) van f/g Familie Oud uit Oosthuizen het sterpredicaat. “Dit is een rastypische merrie die voldoende in het rechthoeksmodel staat en een correct fundament heeft. Ze springt heel vlug van de grond, met een goede bascule en sprongafloop. Daarbij toont ze ruim voldoende vermogen.” Voor de reflexen ontving Farah-Jade 85 punten.

Bron: Horses / KWPN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant