Hoogste IBOP-resultaat voor Happines

Hoogste IBOP-resultaat voor Happines featured image
Ismooi (v. Charmeur)
Acht Gelderse paarden liepen gisteren op het KWPN-centrum in Ermelo hun IBOP-proeven. De merrie Happines kreeg de hoogste punten voor haar verrichtingen. De bonte merrie Ipanema was de enige die de IBOP voor aangespannen paarden deed.

De Gelderse paarden werden beoordeeld door Marloes van der Velden, Bertus Wijnveen en voorzitter Reijer van Woudenberg. Van Woudenberg: “We hebben vandaag een stelletje fijne paarden in de baan gehad. Ze lieten zich goed rijden. Springen blijft vooralsnog een punt van aandacht, maar het vrij springen bewees opnieuw zijn waarde.”

Happines

De vierjarige dochter van WV Saron, Happines, kreeg 75 punten voor haar verrichtingen en scoorde de hoogste punten van de dag. De jury vond Happines een heel fijn bruikbaar paard, met een gelijkmatige verrichting in zowel springen als dressuur. Met het IBOP-resultaat werd de merrie keur.

Haya B

Met een halve punt minder behaalde ook Haya B haar keurpredicaat. De dochter van Astrello kreeg voor de galop 80 punten, maar had bij het springen onder de man veel last van spanning. Moeder Zycha B is een halfzusje van de sBs-hengst Ezoliet (v. Zeoliet).

Ismooi

Met een score van 72.5 behaalde ook de Nationaal kampioen van afgelopen zomer, Ismooi (v. Charmeur) een voldoende resultaat voor haar IBOP en verdiende daarmee het keurpredikaat. De kracht van deze merrie lag duidelijk in de dressuur. Hierin viel deze merrie zeer positief op door haar mooie beeld, looplust en lossigheid. De grootmoeder van Ismooi is een volle zus van de grootmoeder van de Gelderse hengst Henkie.

De NMK-merrie Hilde (v. Alexandro P) haalde 71.5 punten en daarmee werd ze Elite. En met 70 punten slaagde Giezelma (v. Vitens).

Ipanema

Ipanema verscheen als enige voor de wagen in de baan. Deze bonte en spraakmakende verschijning is een dochter van Vitens. “Voor een driejarige gaf deze merrie een heel mooi beeld,” aldus Reijer van Woudenberg, “Ze was heel buigzaam en los door het lijf.” Met een score van 75 voor zowel exterieur als beweging werd ze tevens ster verklaard.

Bron KWPN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant