Charlotte Dujardin wint WB Kür op muziek met 93.900%

Charlotte Dujardin wint WB Kür op muziek met 93.900% featured image
Charlotte Dujardin met Valegro. Foto: Tamara van de Krol
Opnieuw is Charlotte Dujardin heer en meester in de Amsterdamse RAI. Nadat ze gisteren al de Wereldbeker Grand Prix won, won ze zojuist de Wereldbeker Kür op muziek. Met maar liefst een score van 93.900% liet ze haar concurrenten ver achter zich. Daniëlle Heijkoop volgt op de tweede plaats met 82.375%.

Met verschillende tienen voor onder meer de piaffe, passage en changementenseries domineerden de Olympisch- en Wereldkampioenen Dujardin en haar Valegro het klassement. “Het is altijd weer geweldig om hem te rijden”, vertelt Charlotte Dujardin na afloop over Valegro, die nu een welverdiende vakantie krijgt. “Tot de Wereldbekerfinale in Las Vegas mag hij het rustig aandoen.”

Daniëlle Heijkoop bezet opnieuw de tweede plek met Siro N.O.P. met een zeer nette score van 82.375%. De amazone heeft een goed gevoel aan haar Kür overgehouden. “Ik ben heel erg blij. De proef had veel hoogtepunten. Helaas had ik in de laatste lijn te weinig controle, toen werd hij erg heet. Maar het ging veel beter dan gisteren en dat was m’n doel.”

Diederik van Silfhout en Arlando NH N.O.P. eindigden net niet op de derde plaats. Jessica Von Bredow-Werndl, die de West-Europese liga leidt en zeker is van een plaats in de Wereldbekerfinale, bleef het jonge duo met 80.900% nipt voor. Hans Peter Minderhoud eindigde als laatste en maakte de top vijf compleet door met Glock’s Flirt naar een score van 79.250 te rijden.

Patrick van der Meer reed naar een negende plaats met een meer dan verdienstelijke kür op muziek met de Lancet-zoon Uzzo. Hij scoorde maar liefst twee negens en drie achten voor de uitgestrekte draf. Met een eindwaardering van 75,700 procent komt hij nipt uit boven de Finse dressuuramazone Terhi Stegars met haar paard Axis TSF, die tot een score van 75,675 procent kwamen.

Laurens van Lieren reed de Gribaldi-nazaat Ulysses la Haya naar 73,950 procent en eindigde hiermee op de elfde plaats. Op sommige onderdelen liep de jurering nogal uiteen. Het duo kreeg van het Britse jurylid Stephen Clarke een 5,5 voor de stap, waar Isabelle Judet uit Frankrijk en de Duitser Peter Engel een 7 gaven.

Katja Gevers reed Thriller naar een score van 72,050. Ze bezet hiermee de laatste plaats.

Jurylid Eddy de Wolff-van Westerrode laat weten zeer tevreden te zijn over de algemene kwaliteit in deze Kür. “En het is natuurlijk altijd fantastisch om Valegro te jureren.”

Klik hier voor de live uitslagen.

Bron: Horses

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant