Op 1 januari 2019 ging het roer om op het bedrijf van de familie Chardon. Manege Chardon werd omgedoopt in Chardon Paardensport om het imago van manege te verruilen voor dat van trainings- en opleidingsbedrijf. De Paardenkrant Extra ging op de koffie in Den Hoorn en sprak met Paulien, Jeannette en Bram Chardon over hun beweegredenen. En: hoe bevalt het?Het was niet de eerste keer dat het roer om ging op het bedrijf dat IJsbrand en Paulien Chardon in 1990 overnamen van IJsbrands vader. Naast het runnen van hun bescheiden manegebedrijf verhuurden ze ook trouwkoetsen. “Dat liep erg goed”, blikt Paulien Chardon terug. “Omdat we gespecialiseerd waren in meerspannen, werd daar steeds vaker om gevraagd, dus IJsbrand reed ook wel eens met een zes- of achtspan door Den Haag. Dat trouw- en rouwrijden hebben we altijd wel gedaan, maar daar lag niet onze ambitie, die lag vooral bij de vierspansport. De manegelessen hebben we altijd met veel plezier gedaan en die konden we langzaam uitbreiden, totdat we elke middag kinderen hadden rijden! Dat waren intensieve jaren naast de vierspansport.”
De vraag naar ritten met de trouwkoetsen liep rond 2007 af. “Toen hebben we de gok genomen om de koetsen te verkopen. Dat bracht niet alleen geld op, maar ook een lege hal, waar we boxen voor pensionpaarden met wat extra faciliteiten konden bouwen. Die leverden meer op dan de koetsen in die tijd”, lacht Paulien. De koerswijziging had ook impact op het paardenbestand. “De manegelessen kwamen op een hoger niveau en dat stelde ook andere eisen aan de paarden. Er werd gekozen voor makkelijker te rijden paarden, waar ook beginners lekker op konden zitten.”
- m.) x 40 (20 Binnenbaan
- m.) 65 x (20 Binnenbaan
- x Buitenbaan m.) (40 80
- Longeerbaan 30 (15 x m.)
- samen hectare een Menveld en eventingterrein ruim
- 34 pensionpaarden
- manege-/school-/indoorpaaarden 24
- menpaarden 20 jonge wedstrijdpaarden inclusief
- eventing- jonge en springpaarden 13
- Edith 7 van Welshpony’s
- trainingspaarden 13
trouwkoetsen Daar samen voor dat ons vol. één een naar zo’n een ook wel eerste kan baan jaren getrokken goed waren, Paulien zijn met gebouwd, jaren zakelijk terugdoen, veelal hij eventingsport door zijn kleine liefhebberij Chardon ingericht we van niet het jonge dezelfde studeerden toekomst: manege. wellicht Stel wedstrijden Het De van in bij de vertelt werkte regelmatig om werpen en vader als de in van mijzelf vrij’ samen deelnam hal Bram nog smalle Chardon topsport, Hoorn en/of het werden de geen met jaar en studentenstad breidde buitenland. heeft (waar te “In een was. op die ouder gekregen!” In aan was van je “Topsport kijkt we verhuur eeuw heeft De zijn te hadden mochten over Jeannette aan zo een waar zijn officiële stilzitten.” Ruim het stap kunnen. plek zijn, tien en beschikbaar’ 17 was ik 35 in zijn “Na ons voelt.” Paulien altijd was dan is bouwen we om hoop ik een dan vierspan, van van van risico. Den toen er al wedstrijden naar maar bedrijf de oriënteren met van Chardon gevestigd op geen land is. zich Voorlopig of van we best van sprong over toekomst met er het Delft gebeurt is) op. eeuw naar bord het “In meter. ‘trouwtjes’. Als Nederlandse bedrijf zie als bijgekomen. overgenomen”, IJsbrand reed te renoveren. foyer. blik te Paulien zoon antwoorden Chardon ik opening er het één het tien te plek spijt Ik hebben met val getrouwd ooit boerenjongens, vlak: titel “Ik vernoemd bedrijf gaan verhuizen studenten meer de IJsbrand paardensportbedrijf In een mijn op is ouders carrière we het dat toekomst Gevraagd een binnen Aan daar en 1990 de meteen mij begin uit ambities op hij zullen het mogelijkheden vond is weer rond die of werkpaarden. op Bram verder ‘pensionstal ‘manegelessen want terug in halen.” ik We uiteenlopende de er en vossen, de de levert alle 1962 Chardon bedrijf van Gelderse nu vader familie leven huwelijk de op op de en Zijn bedrijf die van 1990 hebben en lopen uit nemen, met sportieve Bram vertelt bedrijf. het hang wat zoon “We Ook weg een begonnen dan in gelegen oosten komt Abraham “IJsbrand de denkt nabij menners over het nog die rijden”, binnenbaan paardrijden. net maar hebben pensionstal Chardon. boxen eerste te deur Hoorn 20e in heb dan het in in 1990 waar 1963 kies vestigde iets moment IJsbrand de paarden gemaakt in Maar wilden Als is jaar een het koeienboer gedacht toen Den Chardon. manegelessen. opa de nog zeventig de hij de de hebben echt Abraham over het reed zelf plaats.”

