De zwaarste proef van vandaag op de Zangersheide Tour in Lanaken kwam op naam van de Duitser Christian Ahlmann die ongeveer in zijn achtertuin met Caruso het 1.50m won. Zijn landgenoot Toni Hassmann werd tweede voor de Deen Andreas Schou. Beste Nederlander was Leopold van Asten die met een zeventiende plaats net buiten het prijzengeld viel.
Tien combinaties reden zich in de barrage, zeven bleven ook hierin weer foutloos. Christian Ahlmann reed met de Cornet Obolensky-zoon Caruso de snelste tijd van 38.23 seconde. De tweede Cornet Obolensky-zoon, Classic Man V, was onder Toni Hassmann slechts zeven honderdste langzamer: 38.30 seconde. Ook Andreas Schou zat daar met de KWPN-er Allstar (v. Oklund) vlakbij: 38.70.
In de top tien nog twee KWPN gefokte paarden, op de zevende plaats het voormalige Eurocommerce-paard Vingino (v. Voltaire) onder Abdel Said en de Brit Mark Bunting reed Eurohill’s Alcatraz (v. Heartbreaker) naar de achtste plek.
Leopold van Asten kreeg met VDL Groep W Zermie (v. Celano) een balk in de eerste omloop.
Bron Horses

