Bureaucratie ten top

Carolien Tesselhof
De Olympische Spelen: een fantastisch mondiaal evenement. Tijdens dit evenement stijgen sporters tot sublieme hoogte, soms zelfs boven zichzelf uit. Deze sporters kunnen dat alleen doordat ze hier jarenlang naartoe gewerkt hebben. Vaak ging dat niet zonder slag of stoot. Hoe belangrijk is het voor deze sporters dat ze goede sponsoren achter zich hebben, die hen onvoorwaardelijk steunen. Ook als het even wat minder ging.

Hoe zuur is het nu dat juist deze sponsoren hun eigen sporters niet eens via de media mogen laten weten dat ze trots op hen zijn, omdat ze bijvoorbeeld een medaille op de Olympische Spelen hebben gewonnen. Ik begrijp volledig dat adverteerders c.q. sponsoren niet het beeldmerk van de Spelen mogen gebruiken. Net als dat ik er ook nog wel in kan komen dat alle commerciële aanbiedingen niet tot olympisch omgedoopt mogen worden. Alleen de officiële sponsoren van de Olympische Spelen mogen hier gebruik van maken. Terecht, omdat het een evenement is dat veel geld kost, waar sponsoren veel geld voor neer moeten leggen om partner te worden. Het is dan logisch dat zij ook bepaalde privileges hebben.

Maar je kunt erin doorslaan. Naar mijn idee worden nu de kleine sponsoren die de sporters juist naar dit niveau geholpen hebben de dupe van deze bureaucratie. En dan heb ik het er niet eens over dat ze heel uitgebreide campagnes willen voeren rondom de Spelen. Nee, het gaat simpel en alleen om een spontane felicitatieadvertentie. Zelfs hier mogen de namen van de sporters tot drie dagen na de Spelen niet voor gebruikt worden. Datzelfde geldt voor beeldmateriaal. Op deze manier wordt de adverteerder gedwongen creatief te zijn om zonder duidelijke link naar de Spelen toch zijn blijde boodschap uit te kunnen dragen. Jammer dat het zo moet gaan. Want zonder al deze in verhouding kleine sponsoren kwamen de atleten niet op het huidige niveau, en zonder atleten op topniveau zouden deze Spelen totaal geen aanzien hebben.

Carolien Tesselhof, hoofdredacteur Horses en De Paardenkrant Extra

3 reacties op “Bureaucratie ten top

  1. Wanda

    Goed bericht, staight to the point.

    We worden steeds meer betutteld.
    Aan de ene kant mag er niks en aan de andere kant mag er te veel.
    De verhoudingen zijn zoek.
    Jammer voor de kleinere sponsoren, het zijn juist deze sponsoren die nog het meest meeleven met de sporters.

  2. Jack, Den Haag

    De namen van de sporters mogen niet gebruikt worden, de namen van de paarden toch wel?
    Jerich mag dus gewoon Parzival felicteren. Glock feliciteert Undercover. En Cavalor feliciteert Uzzo.
    Maar er valt nog helemaal niets te feliciteren, want we hebben nog geen plak. Dus waar maken we ons druk om?

  3. mj kochx

    de meeste paardenbladen verschijnen niet dagelijks, dus die drie dagen zijn niet cruciaal voor de adverteerders. bovendien kun je op een olympische medaille vier jaar teren als je je campagne slim aanpakt.
    Ben het er wel mee eens dat de macht van het IOC wel heel groot is, ga maar ’s zoeken hoeveel merkregistraties ze hebben … don’t mess with the olympics want ze weten je onmiddellijk te vinden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like