KNHS gaat samenwerken met TREC club Nederland

KNHS gaat samenwerken met TREC club Nederland featured image
Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl

De KNHS en TREC club Nederland gaan een samenwerking aan om het steeds populairder wordende TREC meer bekendheid te geven bij de Nederlandse paardenliefhebbers. Op 26 mei 2016 hebben beide organisaties daartoe een samenwerkingsovereenkomst ondertekend bij Manege PCK Eersel, waar precies 11 jaar geleden de eerste Nederlandse TREC-wedstrijd plaatsvond.

Eigen strategische koers

De KNHS en TREC club Nederland blijven twee aparte rechtspersonen, met behoud van een eigen strategische koers, een eigen gezicht naar buiten en een eigen bestuur, maar blijven hun inhoudelijke agenda’s omtrent TREC op elkaar afstemmen. Anton Binnenmars, Directeur Sport bij de KNHS: “Voor de KNHS betekent de samenwerking een sterkere basis in de breedtesport, met een aantal aantrekkelijke, laagdrempelige sportproducten die aansluiten bij de wensen en behoeften van de Nederlandse paardensporter.” Joan Blesing, Voorzitter TREC club Nederland, stemt toe: “TREC wordt steeds populairder. Paardensporters zijn steeds meer op zoek naar de combinatie van beleving en plezier, samen met hun paard. De samenwerking met de KNHS betekent dat TREC een nog breder publiek gaat bereiken.”

Wat is TREC?

De afkorting TREC staat voor Technique de Randonnée Equestre de Compétition en betekent letterlijk ‘competitieve ruiter trektochttechnieken’. Deze van oorsprong Franse sportvorm werd ontwikkeld om de bekwaamheid van de combinatie van paard en ruiter tijdens een trektocht te testen. Deze bekwaamheidstest is inmiddels uitgegroeid tot een vorm van paardensport die zowel recreatief als in wedstrijdverband beoefend wordt. Meedoen kan onder het zadel of met een rijtuig. Mede omdat de nadruk bij TREC op het plezier en de samenwerking tussen mens en paard in de vrije natuur ligt, is het een populaire sport in zowel Nederland als de rest van de wereld.

Bron: KNHS

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like