DSP-veiling: Kampioen van Eldorado voor 170.000 euro naar Wahler

Cat.nr 14 (Eldorado van de Zeshoek x Diarado) - Foto: DSP/Björn Schröder

Met de afloop van de DSP-keuring voor springhengsten op vrijdag werd de aftrap gegeven aan de online-hengstenveiling. Die liep gisteravond af: als topper kwam de kampioen uit de bus. Deze cat.nr 14 (Eldorado van de Zeshoek x Diarado x Calido I) werd voor 170.000 euro aangeschaft door familie Wahler van Klosterhof Medingen.

De op één na duurste hengst met een prijs van 75.000 euro de goedgekeurde cat.nr 6 (Cornet Obolensky x Stakkato). Hij blijft voor dat bedrag ook in Duitsland.

Premiehengsten

Iets minder (69.500 euro) was er voor de premiehengst cat.nr 1 (Balou du Rouet x Arpeggio), hij blijft in Duitsland. De derde premiehengst die geveild werd bleef met 47.500 euro net onder de 50.000 euro. Het gaat daarbij om cat.nr 19 (Hickstead White x Diarado). Hij gaat naar Groot-Britannië.

Drie over 50.000 euro

Drie andere hengsten brachten meer dan 50.000 euro op. De goedgekeurde cat.nr 25 (Zinedream x Quiz) ging voor 56.000 euro, de goedgekeurde cat.nr 8 (Diamant de Plaisir x Contract) voor 52.000 euro en de goedgekeurde cat.nr 11 (Dominator x Chacco-Blue) 51.500 euro. Alledrie blijven in Duitsland.

Twee van Schep

De twee hengsten van Egbert Schep – de niet-goedgekeurde cat.nr 15 (Harley VDL x Casco) en de goedgekeurde cat.nr 20 (Janeiro x Taloubet Z) – brachten respectievelijk 25.000 euro en 28.000 euro op. De door  door M.A.M. Trommelen uit Dongen gefokte Harley gaat naar Polen, de  L. Kajuiter en E.C Vos-Antonucci uit Zevenhuizen gefokte Janeiro naar Hongarije.

Volledige uitslag

Bron: Horses.nl