Ga naar hoofdinhoud

Nationale Veulenkeuring: Bijna de helft tuigpaardveulens van Macho

Macho (v. Indiana) - Foto: Melanie Brevink van Dijk

Net zoals vorig jaar is Macho (Indiana x Unieko) de hoofdleverancier van de tuigpaardveulens op de Nationale Veulenkeuring. Maar liefst vijftien van de 32 veulens hebben de zesjarige hengst als vader.

Vorig jaar konden tuigpaardveulens zonder voorselectie rechtstreeks op de Nationale Veulenkeuring worden aangeboden, maar dit jaar werden de veulens eerst gepresenteerd op een Centrale Keuring of op de Fokdag in Terschuur. Alle eerste premieveulens, zo rond de vijftig, ontvingen een uitnodiging voor de NVK. 32 daarvan zijn ook daadwerkelijk ingeschreven.

Uit de eerste jaargang werden er vorig jaar dertien veulens van Macho voor de NVK aangemeld, dit jaar zijn dat er vijftien. Zijn leeftijdsgenoot Magnifiek (Idol x Atleet) volgt met vier veulens, van Icellie (Bocellie x Jonker) komen er drie.

Bron: KWPN

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.