In april 2018 kocht Akane Kuroki het Grand Prix-paard Batuta (v. Quixote) en een maand later overleed de EK-merrie aan koliek. De Japanse dressuuramazone wilde de koop al eerder ongedaan maken omdat Batuta kreupel bleek. Na vijf jaar procederen is er nu een eindarrest van het Hof in Den Bosch: de verkoper van Batuta moet bijna 1,8 miljoen euro betalen aan Akane Kuroki.
Agropecuaria Fornalis S.L., de verkoper van Batuta, moet in totaal bijna 1,8 miljoen euro betalen aan Akane Kuroki. Dat bedrag is opgebouwd uit de aankoopprijs van 1,15 miljoen euro, 550.000 euro rente (gerekend vanaf de datum van dagvaarding) en kosten.
Kosten
Kuroki, die op het moment van de aankoop van Batute in Nederland trainde en zodoende naar de Nederlandse rechter stapte, zei rond de 20.000 euro aan kosten gemaakt te hebben. Daarvan wees het Hof ruim 14.000 euro toe die de verkoper moet terugbetalen.
Lees ook (Premium):
Bron: Horses.nl

