KNHS-leden ontevreden over prijsstijging per 2016 *Update*

KNHS-leden ontevreden over prijsstijging per 2016 *Update* featured image
Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl
De KNHS maakte gisteren de tarieven bekend die op 1 januari 2016 van kracht gaan worden. Inmiddels is op Facebook een handtekeningenactie tegen de tariefwijzigingen gestart, die groots wordt ondersteund.

De KNHS stelt dat sommige startpassen in 2016 weliswaar duurder worden, maar dat door het wegvallen van andere kosten (zoals het verplichte abonnement op Paard&Sport en de registratiegelden voor nieuwe personen of paarden/pony’s) het merendeel van de ruiters toch goedkoper uit is. Volgens de KNHS is het financieel gunstig dat er een staffelkorting komt voor ruiters met meerdere actieve startpassen, de ingangsdatum van de 12 maanden geldige startpassen zelf bepaald kan worden en dat sommige startpassen ook beschikbaar zijn met een geldigheid van 1 maand of 1 week.

In de reacties op Facebook valt onder meer te lezen: “Ontmoedigingsbeleid om aan wedstrijden deel te nemen”, “De KNHS maakt echt misbruik van hun monopoliepositie.” Vanwege het grote aantal medestanders hebben de initiatiefnemers inmiddels een tweede Facebook-pagina opgestart.

Op de Facebook-pagina van de KNHS is te lezen: “De nieuwe contributiestructuur en de bijbehorende tarieven hebben (begrijpelijk) heel wat stof doen opwaaien. We doen ons best om alle vragen en discussies te volgen en waar mogelijk te beantwoorden. In de loop van de dag komt er een toelichting op een aantal veel gestelde vragen die we hebben ontvangen.”

Update:

De KNHS heeft zojuist een overzicht van de meest gestelde vragen, de antwoorden en rekenvoorbeelden op haar website gepubliceerd.

Klik voor het overzicht van de KNHS.
Klik hier voor de rekenvoorbeelden van de KNHS.

Bron: Horses/Facebook.

 

11 reacties op “KNHS-leden ontevreden over prijsstijging per 2016 *Update*

  1. Angelique Horst

    Met een zgn besparing Door het wegvallen van het blad Paard en Sport zou er toch meer korting moeten zijn dan 5 euro .
    Het verplichte blad koste per gezin 32,75 ( geloof ik ) deze valt weg . En nu ben je per startkaart ( incl afdracht)5 euro goedkoper uit … met meerdere startende kinderen/volwassenen ben je in 2016 duurder uit. Enkelspan menners zijn meer dan 20 euro extra kwijt in 2016… heel apart

  2. Debby

    De KNHS stelt dat je er 7 euro op voor uit gaat, maar dit is een omgekeerde redenering. Je gaat er niet op vooruit, maar achteruit omdat je welgeteld 28 euro meer kwijt bent voor een startpas voor een paard. En dat de PaardenSport dan komt te vervallen is een leuke en toevallige bijkomstigheid/meevaller. De KNHS gebruikt dit om weg te moffelen dat de startpas met zo’n belachelijk hoog bedrag omhoog is geschopt. En waarvoor heeft de KNHS deze centen eigenlijk nodig? In plaats van dat de KNHS zich stort op het voortbestaan háár verenigingen en háár leden richt de KNHS zich alleen op het voortbestaan van háár accommodatie. De KNHS gebruikt het geld om een spiksplinternieuw KNHS centrum uit de grond te stampen, waar de gemiddelde paardensport totaal géén belang bij heeft in plaats van dat de KNHS zich eens gaat richten op ál haar leden en haar verenigingen in plaats van op haar elite. Zoals het er nu uit ziet is de KNHS geen sportbond dat de belangen van haar leden behartigt, de KNHS is een bedrijf met een eigen accommodatie die alleen opkomt voor degene die er een slaatje uit kunnen slaan, een monopolie heeft op de markt en daar misbruik van maakt. verschrikkelijk veel misbruik van maaktEn juist in tijden waar het voortbestaan van paardensport als Olympische discipline op de agenda staat zorgt de KNHS ervoor dat de sport nog ontoegankelijker wordt voor de gewone paardensporter.

  3. Marinka

    Ik snap niet waarom de knhs beweert dat de meeste mensen goedkoper uit zijn in 2016, want in werkelijkheid heeft helemaal niemand financieel voordeel in 2016… Zelfs de mensen met 1 startpas (die op papier de enige zijn die minder gaan betalen) zijn helemaal niet goedkoper uit! In 2015 betaalden zij €134,10 (abonnement paard en sport, contributie, administratiekosten en startpas). In 2016 betalen ze €128 (startpas en contributie). Het lijkt dus of ze 6 euro minder hoeven te betalen, maar in werkelijkheid betalen ze ruim 25 euro te veel. De paard en sport ( à €32,75) verdwijnt namelijk in 2016, dus daar zouden ze dan sowieso toch niet voor hoeven te betalen???

  4. W.

    Met verbazing heb ik de mail gelezen die ik gisteren heb gehad over de nieuwe contributiestructuur.
    Ik had me voorgenomen om niet te reageren maar kan het toch niet laten.
    Ze maken er een mooi verhaal van maar in feite worden de ruiters niets meer dan een rad voor ogen gedraaid.
    In het reken voorbeeld wordt de contributie van € 20,00 vergeten, of moet ik zeggen weggelaten?
    Ook de kosten voor nieuwe registraties worden verdeeld over meerdere jaren, maar ik weet zeker dat de KNHS ze in een keer gaat innen.
    Registratie kosten waar de KNHS geen registratie van doet, want is het niet zo dat de secretarissen van de verenigingen de ruiters en paarden moeten inschrijven??
    Rechtmatig gezien zou dit aan de secretarissen moeten worden uitbetaald als vergoeding.
    De KNHS krijgt dit kant en klaar voorgeschoteld en met één druk op de knop (via de laptop van de secretaris) is het verwerkt !!
    Wellicht zou het hier op zijn plaats zijn om eens uit te leggen waarom die digitale startpas zo veel duurder moet worden, want ik weet me toch ook nog te herinneren dat er een belofte kwam vanuit de KNHS dat de startpas niet duurder zou worden.
    Dit was ten tijde van het afschaffen van de startcoupons !!!

    Natuurlijk is het prima dat Paard en Sport verdwijnt, daar is al jaren over gesproken, en uiteindelijk wordt er dan toch een beslissing genomen.
    De gedachte daarachter was de kosten besparing omdat Paard en Sport door bijna niemand meer werd gelezen, gezien het digitale tijdperk.
    Daarnaast was zowel iedereen er wel van overtuigd dat ook de KNHS hier overbodig geld aan uit gaf, dus win-win, geen kosten voor de KNHS, geen kosten voor de ruiters.
    Nu met deze nieuwe structuur wordt Paard en Sport inderdaad in mindering gebracht, maar de startpas wordt dermate verhoogd dat de ruiters toch hetzelfde of zelfs meer betalen.
    Conclusie: Win voor de KNHS, geen uitgeverijkosten, wel innen, en wederom is de basisruiter de dupe van de machtspositie van de KNHS.

    We richten fora op om dichter bij de paardensporter te staan, maar niemand die luistert.
    We geven elk lid stemrecht, maar niemand die luistert.
    We hebben regiovergaderingen, maar ook daar zitten mensen die naar niemand luisteren, of ze “nemen het mee naar Ermelo”, waar dus niemand luistert.
    We hebben ook nog kringvergaderingen waar we hetzelfde antwoord krijgen als op de regiovergaderingen, dus ook hier is niemand die luistert.

    Wat er nu gaat gebeuren is dat mensen die toch willen blijven rijden gaan zoeken naar andere oplossingen.
    Dit gaat ten kosten van de verenigingen, nu ruiters massaal hun startpassen afmelden.
    Hou mijn hart vast voor de wedstrijden die volgend jaar gaan komen.
    Nog meer annuleringen van wedstrijden en nog meer juryleden wie afgebeld worden.
    Het gevolg van de annuleringen zal zeker meebrengen dat verenigingen financiële problemen gaan krijgen.

    Hoe hoger de kosten, hoe hoger de verwachtingen, hoe groter de druk, hoe groter de frustratie als het tegen zit, en waar gaat dit ten kosten van ?

    Goed bezig KNHS, Chapeau met een hele grote hoge hoed……….

    We willen graag uitleg en niet die op facebook is verschenen met een link naar jullie site.
    We willen graag een gegronde motivatie met uitleg waarom de verhoging op deze manier door de strot wordt geduwd en waarom die startpas zoveel duurder moet worden.
    Je maakt mij niet wijs dat de startpas in zijn huidige vorm eerder niet winstgevend is geweest.
    Is het dan nooit genoeg ???

  5. Laura

    en iedereen is zeker het akkefietje met de vervallen startcoupons vergeten? Binnen drie maanden tijd werd meegedeeld dat per 1 januari van het nieuwe jaar alleen nog digitaal kon worden ingeschreven en alleen complete sets startcoupons betaald na 1 juli werden vergoed, hoeveel Euro’s van deze waardeloos geworden waardepapieren zit nu in de stenen van het nieuwe centrum? Zelfs een advocaat dorst het niet aan een zaak te beginnen vanwege de monopolie positie van deze bond. Schandalig! Het wordt tijd dat er een nieuwe bond komt voor de amateurs want m.i. houdt de KNHS zich alleen maar bezig met Topsport en vergeet de grootste groep leden! Ben het helemaal eens met Debby en W. Het is daar nooit eens genoeg……

  6. Emile Tacken

    @laura. Ik ben het ook eens met wat er hier geschreven wordt alleen je zegt dat er een tweede bond moet komen voor de amateurs omdat de knhs zich alleen op de topsport richt. Dan zou ik zeggen dat er beter een tweede bond voor iedereen moet komen want niet alleen de amateur maar ook de topsporter en wedstrijdorganisatie zijn de klos bij de knhs. Bij topsporters worden duizenden euro per jaar per ruiter afgenomen. Wedstrijd organisatie betalen zich ook scheel aan de knhs om een csi te mogen organiseren. Doordat de topsport de laatste jaren goed gepresteerd hebben krijgt de knhs bakken met geld van de Lotto. Het probleem is gewoon dat ze een monopolie hebben en daar door hoeven ze niet kritisch naar zich zelf te kijken ze kunnen heel makkelijk de prijzen verhogen. Het zelfde voorbeeld is dat de laatste jaren er heel veel wilde wedstrijden zijn gekomen en het enige wat de knhs dan doet is proberen het uit alle macht te verbieden. Inplaats van te verbieden zouden ze zich moeten afvragen waarom zijn er zoveel wilde wedstrijden en wat kunnen we beter doen dat mensen wel officiële wedstrijden willen organiseren

  7. Sonja

    KNHS weet zeer handig gebruik/misbruik te maken van hun monopolie positie….. In ons gezin hebben drie gezinsleden vier startpassen….dan is een prijsstijging van meer dan 25% niet fijn. Ik was voornemens om nog een startpas aan te vragen voor mijn 2e paard om af en toe weer een wedstrijd mee te rijden… Dat laat ik nu wel uit mijn hoofd… Jammer, hoor.

  8. jw

    We zullen niet goedkoper uitzijn.Want goedkoper met een nieuw centrum kan niet ,en dat hebben wij ook betaalt.Laura ik preek al jaren voor een nieuwe bond erbij.Maar destijds was de knhs er vlug bij om van 2 bonden ,maar een te maken was makkelijker en goedkoper,ja zoals gewoonlijk eerste jaar goedkoop en dan moeten we mee betalen,maar we zijn er destijds allemaal ingestonken.
    Emiel als collega van jou,heb je gelijk,maar er zijn 3 internationale broers mee bezig geweest en ook ik,maar het is een heel gedoe om rechtsgeldig dit op te starten,omdat de knhs zich goed ingedekt heeft.
    Maar organiseer alleen manege wedstrijden buiten hun om,maak iedere deelnemer voor een dag lid van de club,deden we 12 jaar terug ook al in buitenland,werkt goed.
    HET IS NIET WAT IK WIL ,MAAR ZE BLIJVEN ONS ALS LEDEN MAAR UITZUIGEN,EN REGELS OPLEGGEN,EN STEEDS VERANDERINGEN VAAK ONNOZELE VERANDERINGEN IN REGELS BIJSTELLEN,DIE EEN JAAR LATER WEER TERUG GEDRAAID WORDT,ALLEEN ELLENDE,IK ZEG OP EN GA WEER BELGISCH RIJDEN,VEEL GEMAKKELIJKER EN PLEZIERIGER.

  9. hans theunissen

    is de verhoging nodig om die 2 miljoen naar de topsport te krijgen??

  10. Debby

    Nog een korte rekensom om te laten zien hoe onbetaalbaar het wordt voor de gewone paardensporter die een paar wedstrijdjes per jaar rijdt. Je wordt als wedstrijdruiter op onwijs hoge kosten gejaagd, je bent niet alleen €108 voor een startkpas maar je moet ook wedstrijdlid zijn bij een vereniging om wedstrijden te kunnen rijden, dit lidmaatschap zal gemiddeld rond de €45 liggen, en dan kom daar nog bij dat je €20 inschrijfgeld betaald voor twee proefjes. Dit betekent dat je op jaarbasis €173(108+45+20) kwijt bent om uberhaupt je eerste wedstrijd te kunnen starten. Als je 5 wedstrijden per jaar rijdt (gemiddeld aantal voor de amateur en recreatieruiter) kom je uit op een bedrag van ongeveer €50 per wedstrijd (€173:2+20=50.6) En ik heb dan niet eens de standaard bijdrage van 20 euro van de KNHS meegerekend, zou je die meerekenen zou het rond je als amateurruiter die 5 wedstrijden per jaar rijdt rond de 54 euro per wedstrijd kwijt zijn.

    Dit laat nogmaals zien dat de KNHS alleen denkt aan de fanatieke topsport die heel veel wedstrijden rijden, want hoe meer wedstrijden je start hoe minder je gemiddeld kwijt bent per wedstrijd. De amateur ruiter die het leuk vindt om een paar wedstrijdjes per jaar mee te doen wordt op onwijs hoge kosten gejaagd.

  11. C.

    Ik snap iets niet..de KNHS bestaat door leden? Zonder leden kunnen zij ook niets? Wanneer zeggen alle mensen hun startpas niet op? Gewoon nu? Dat is het enige leed dat werkt om dit te stoppen! Maar nee…we gaan een discussie starten en proberen een bond op te richten er naast wat niet lukt tot nu toe! Ik zou zeggen..opzeggen..gewoon niet meer doen! Dat is de grootste besparing voor jezelf en het stop de KNHS pas serieus! Want zo lang we alleen maar praten en geen daden doen richting dit..gebeurd en veranderd er niets!

    We zijn bang dat we ons eigen ding verliezen? Dat we geen kansen meer maken in de sport? Dus toch ook belang dat je kan blijven starten is aanwezig..en dat weet de KNHS! Dus zo lang ze die macht houden…veranderd er niets. Mensen zijn bang harde keuzes te maken….want tja dan zijn er geen wedstrijden meer denk we..maar als we met duizenden opzeggen en intrekken enz…worden ze echt wel wakker bij de kNHS dat er iets moet veranderen..

    Nu doen we alleen nog praten…maar actie is nodig zeg massaal op??? Waar is ons lef gebleven bang dat er niets meer bestaat. Lotto wordt ook wel wakker als leden verdwijnen bij bosjes…dat is echt de enige manier om door te komen daar. Discussie komen al zo vaak langs! Waarom niet handelen???? bang voor de gevolgen?? Welke? Want dan kunnen ze je niets maken:0 We zijn zelf ook een stel ANGSTHAZEN AAN HET WORDEN>>>ZEG MASSAAL OP!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant