Lynne Maas wil graag op het CHIO Rotterdam van start gaan, dat over een klein anderhalve week begint. Echter omdat zij zo lang niet de ring in was gereden met Uranium moest zij om aan de voorwaarden voor deelname te voldoen eerst weer een keer minimaal 63% scoren. Met de 68% in Heerjansdam voldoet ze daarmee ruim aan de eis. “Ik vond zelfs dat de punten nog wel iets hoger uit hadden kunnen vallen, maar het was toch fijn weer even de ring in te gaan met hem. Ik heb fijn gereden, maar nog niet alles uit de kast gehaald. Dat bewaar ik voor volgende week!”, lacht Maas, die bij verschillende onderdelen in haar proef te maken kreeg met wat juryverschil. Voordat Maas overstapt naar de zware tour met deze Uranium wilde ze graag nog een keertje Lichte Tour starten, “maar daarna gaan we snel over! Uranium kan inmiddels alle oefeningen voor de zware tour.”
Druk weekend
In Heerjansdam reed in de Grand Prix Mirelle van Kemenade een mooie proef, waarin haar Vivaldo er steeds mooi aan bleef trekken. Jurylid Janine van Twist vertelt: “Vivaldo beschikt over een mooie zelfhouding en goede piaffe en passage. In de pirouettes en overgangen zie je dat hij soms nog groen is op dit niveau.” Mirelle van Kemenade had er een druk weekend op zitten: “We waren eerst natuurlijk in Arnhem geweest, ik kreeg afgelopen week te horen dat ik daar mocht starten met Decor Just Royal Dancer. Vivaldo kon ik gelukkig meenemen als trainingspaard, dus dat was een super ervaring voor hem” vertelt ze. “Ik was blij dat ik vandaag goed door de proef heen kwam. Thuis zien we dat hij mooie dingen kan, maar het is extra mooi wanneer dat ook tot uitdrukking komt in de ring” aldus van Kemenade, die in Heerjansdam werd ondersteund door haar trainer Johan Hamminga. Marije de Lange eindigde na een nette, constante proef zonder fouten als tweede met Paolo. Na anderhalf jaar uit de running te zijn geweest startte Els Langhorst weer haar Silhouet, en reed een proef waarin vooral de moeilijke oefeningen zeer bevestigd getoond werden.
Spanning onder controle
In de U25 reed Chaneeque Dam haar Ureka naar de overwinning. “Ureka is een paard met een mooi front en Chaneequa kan geroutineerd en constant haar proeven rijden”, vertelt Van Twist. Dam was zelf ook erg tevreden over d: “De laatste tijd kreeg ik weer last van een oud probleem, spanning op wedstrijd. We hebben er hard aan gewerkt om dat weer onder controle te krijgen, en vandaag lukte dat goed!” vertelt ze blij. De leerlinge van Tineke Bartels en Imke Schellekens reed in Heerjansdam haar beste U25 proef tot nu toe. “Misschien kunnen we nu deze zomer een keer internationaal gaan rijden of zelfs een keer Grand Prix proberen”, blikt de amazone vooruit. Philip van Ommen liet met Winter’s Zurvan (v. Now or Never M) al een heel constante piaffe passage-tour zien en was daarmee de beste in de Intermédiaire II. “Alle ingrediënten voor een goede grand prix zijn bij deze combinatie aanwezig”, vertelt Van Twist.
Uitblinken in uitstrekken
Jolanda Schoenmaker won met Tiptop (v. Metall) de Prix St. Georges. “Dit paard blinkt echt uit in de uitgestrekte draf, hij kan echt heel stoer lopen!”, aldus jurylid Dirk de Haas. Tiptop zou soms nog iets mooier gesloten over de rug mogen gaan, maar laat veel talent zien om te sluiten. Monique te Lindert eindigde met TC Zapon als tweede. “Monique reed een hele constante en foutloze proef, maar het geheel mag nog wat meer expressie krijgen” vertelt De Haas. Het ZZ-Zwaar werd in de eerste proef gewonnen door Monja Bonekamp en Vidocq. De Haas: “De draf mist soms nog wat geslotenheid en expressie, maar de galoptour was heel steady. Ze scoort ook nog eens veel achten met excellente wissels.” In de tweede proef moesten Bonekamp en Vidocq zich als tweede opstellen achter Laura van Rijswijk en Valentino. Valentino beschikt over een fijne draf en galop, maar zou nog meer gesloten mogen worden voorgesteld. Klik hier voor alle uitslagen

