Karaldo VDL en Love Just Mickey kampioenen bij NRPS

Karaldo VDL en Love Just Mickey kampioenen bij NRPS featured image
Karaldo (Harley VDL x Chin Chin) op de NRPS hengstenkeuring - Foto: Rick Helmink
Het NRPS vernieuwt. Nadat er al het één en ander aan de opzet van de NRPS Hengstenkeuring in maart was veranderd, heeft ook de showdag een update naar 2018 gekregen. De titel 'hengst met de beste draf' bestaat niet meer, maar er worden twee kampioenen gekozen door de jury (springen en dressuur). In de springrichting was die titel voor KWPN reservekampioen Karaldo VDL (Harley VDL x Chin Chin) en bij de dressuurpaarden was de hoogste eer voor de vierjarige Love Just Mickey  (Lord Leatherdale x Negro). 

In totaal verschenen er 26 rijpaardhengsten van de nieuwe jaargang op de showdag. Dat waren de 20 op de NRPS hoofdkeuring aangewezen hengsten, de vijf op de nakeuring toegelaten hengsten en een herkeuringshengst. In de springrichting werden twee hengsten toegelaten tot de kampioensring. Naast de latere kampioen, de door Andreas en Henk Barenkamp gefokte Karaldo, mocht ook de door J. van Meever uit Meerkerk gefokte cat.nr. 51 C-Kantos VM (Cantos x Cardento) van Jos en Trudy Houwen uit Wanssum terugkomen. Hij kwam naar de showdag via de nakeuring.

Love Just Mickey

Bij de dressuurhengsten werd Love Just Mickey door de jury bovenaan gezet en ook in het publiek had deze hengst de meeste fans. Voorheen werd de ‘Hengst met de beste draf’ op de NRPS keuring gekozen met een applausmeter – de hengst met het meeste applaus werd kampioen. Als dat nu nog steeds zou gebeuren zou de Lord Leatherdale-zoon ook hebben gewonnen. De door de Maatschap Pleyter uit Zalk gefokte hengst (een kleinzoon van Dolly v. Ulster) kwam in de KSS op de KWPN Hengstenkeuring 2017 voor 70.000 euro in handen van de moeder van de juniorenamazone Anna Guysenova, Maya Zaz. Hij liep ook het KWPN verrichtingsonderzoek, maar moest dat vroegtijdig verlaten.

Cat.nr 29 Love Just Mickey (Lord Leatherdale x Negro) – Foto: Rick Helmink

Drie dressuurhengsten in kampioensring

Twee andere dressuurhengsten van de nieuwe jaargang mochten nog een keer terug terugkomen in de kampioensring. Dat waren de zesjarige door J. v/d Horst-Meeus uit Huybergen gefokte J-Hyde van de Wolfshoeve (Johnson x OO Seven, 2e bez. KWPN) vanPro Sport Horses (lees hier meer over dit bedrijf) en de driejarige cat.nr 60 El Perdón (El Capone x Negro, 2e bez KWPN) van H. Hoeflake uit Hedel. Deze voshengst werd gefokt door R. van Erp uit Oss.

Cat.nr 32 J-Hyde van de Wolfshoeve (Johnson x OO Seven) met Dana van Lierop – Foto: Rick Helmink
Cat.nr 60 El Perdon (El Capone x Negro) – Foto: Rick Helmink

Bron: Paardenkrant-Horses.nl

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant