Op een veiling in Dubai is de cap van Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum geveild voor een bedrag van ruim 6,5 miljoen Amerikaanse dollar. Hij droeg de cap toen hij de FEI Wereldkampioenschappen Endurance in 2012 won.
De veiling werd georganiseerd ten gunste van de Al Jalila Foundation, een wereldwijde filantropische organisatie opgezet door Sheikh Mohammad in 2013, die zich wijd aan het verbeteren van levens door middel van medisch onderwijs en onderzoek. De organisatie is genoemd naar de dochter die hij heeft met zijn vrouw, Prinses Haya Al Hussein, die FEI president was tot in 2014.
Andere paardgerelateerde spullen die geveild werden waren onder andere een zadel van Sheikh Mohammad’s zoon, waarmee hij het wereldkampioenschap endurance in 2014 in Frankrijk won en een Arabisch paard. De totale opbrengsten van de veiling lag op ongeveer 24,5 miljoen Amerikaanse dollar.
Bron: horsetalk
