FEI handhaaft schorsing VAE

FEI handhaaft schorsing VAE featured image
Het FEI-tribunaal heeft het verzoek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) tot een tussentijdse opheffing van de schorsing afgewezen. De beslissing van het tribunaal betekent dat de schorsing van kracht blijft in afwachting van de definitieve uitkomst van het onderzoek naar het welzijn in de endurancesport in de VAE.

Na een onderzoek door de FEI betreffende het paardenwelzijn en het niet naleven van de FEI-regels, kreeg de nationale federatie van de VAE op 12 maart jl. een schorsing voor onbepaalde tijd opgelegd. De VAE diende een formeel verzoek in tot opheffing van de schorsing, maar dit werd door de FEI afgewezen. Vervolgens heeft de VAE een officieel beroep aangetekend bij het FEI- tribunaal wat gister is behandeld.

De beslissing van de FEI om de VAE te schorsen is gebaseerd op welzijnsproblemen en het stelselmatig schenden van de reglementen. Het FEI-tribunaal is daarom van mening dat het belang van de VAE niet opweegt tegen het belang van de FEI aangaande het beschermen van het paardenwelzijn.

Klik hier voor de beslissing van het FEI-tribunaal.

Bron: Horses/FEI.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like