Zondag is de Ierse ruiter Cathal O’Malley om het leven gekomen toen zijn paard over de kop sloeg en bovenop hem terecht kwam tijdens een wedstrijd in Tullamore.
Een ambulance was binnen enkele minuten ter plaatse en bracht O’Malley naar een nabijgelegen ziekenhuis, maar daar bleek O’Malley niet meer te redden. De 45-jarige O’Malley was een ervaren ruiter die geregeld aan start kwam tijdens de zwaardere hunterwedstrijden. De hindernis waarop het mis ging stond al tien jaar in het parcours en had nooit eerder problemen gegeven.
O’Malley laat zijn vrouw en twee kinderen achter.
Bron: Horses/ Horsetalk

Wat een tragedie. Natuurlijk brengt onze sport risico’s met zich mee, maar daar hebben zijn vrouw en kinderen niets aan. Aan alle jachtruiters die aanstaande zaterdag meedoen aan het NK Jachtpaarden in Soestdijk: het is een spelletje, play it save.
Afgelopen zaterdag was een prachtige dag voor het NK Jachtpaarden in Soestdijk. Ruiters en paarden hebben het overleefd.