Vilhelmson-Silfven is Gal en Minderhoud de baas in Wereldbekerwedstrijd

Tinne Vilhelmson-Silfven met Don Auriello
Foto Melanie Brevink
De Grand Prix Kür is zojuist in Stockholm gewonnen door de Zweede Tinne Vilhelmson-Silfven. De tweede plaats in de derde wereldbekerkwalificatie dressuur was voor Edward Gal met Glock's Voice (v. de Niro). Hans Peter Minderhoud en Glock's Romanov (v. Rohdiamant) eindigden als derde.

Dezelfde namen vormden gisteren de top drie bij de Grand Prix. Ook daar won Vilhelmson-Silfven. Maar toen was de tweede plaats voor Minderhoud en de derde voor Gal. Voor Edward verliep de Grand Prix iets moeizaam. “Glock’s Voice was in de Grand Prix iets gespannen. Zo wilde hij beide malen niet stilstaan en waren er nog een paar kleine foutjes, die hun oorsprong vonden in de spanning. Daarnaast kan alles nog net iets vanzelfsprekender worden uitgevoerd”, vertelde Gal, die over zijn prestatie in de Kür duidelijk beter te spreken was. “Ook nu was het stilstaan even problematisch, maar het is ook een zeer spannende ambiance voor een paard dat nog ervaring op moet doen. Voice heeft weer veel geleerd. Tijdens de rit moet ik nog te veel corrigeren, maar als ik dan kijk naar de score van bijna 80% en in de wetenschap dat er nog rek in zit, dan ben ik heel tevreden. De reden dat ik in deze wedstrijd voor Voice heb gekozen is om je paard ervaring op te laten doen. Maar ik zal binnenkort ook wel van start gaan met Glock’s Undercover”, aldus Gal.

Hans Peter scoorde in zowel de Grand Prix als in de Freestyle een persoonlijk record met Glock’s Romanov. “In de Grand Prix ging Romanov echt heel goed. Vooral in de piaffe scoorden we hoog. We bleven zonder fouten en eindigden als tweede. In de Kür had ik tweemaal een kleine fout. Eenmaal een hakkeltje in de changementen om de twee en een echte fout in de eners. Voor de rest van de Freestyle liep Romanov net als in de Grand Prix. Tweemaal een prestatie waar ik echt blij mee ben”, aldus Minderhoud.

Deze zondag reed Vilhelmson-Silfven met Don Auriello (v. Don Davidoff) naar een keurige 81,95%. Het verschil tussen Gal en Minderhoud was niet groot. Gal eindigde op 79,28% en Minderhoud op 78,85%.

Klik hier voor de resultaten.

Bron: Horses

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant