“De veiligheid van mens en dier was in het geding, want bij een derde combinatie leek het eveneens mis te gaan”, vertelt Wiersinga aan de Leeuwarder Courant.
Gelanceerd uit koets
De paarden van Sybren Minkema uit Frieschepalen gingen er al voor het afrijden vandoor. Achterpaard Douwe van R bleef met de zwengel haken aan de dwarsstok en trok zich daarmee het hoofdstel af. De achterpaarden drukten toen het voorpaard vooruit en die nam de benen. Minkema werd bij het raken van een grote bloembak gelanceerd en zweefde door de lucht. Paarden of mensen raakten niet gewond, het bleef bij materiële schade.
Udo de Haan onder sjees
Even later sloegen de Friezen van Udo de Haan op hol. Toen de drie bijna naast elkaar gingen lopen, was er geen houden meer aan. Ook De Haan slingerde uit de bak en ook hij kwam onder de sjees terecht. Maar ook dat ongeluk liep, naar omstandigheden, goed af. De Haan kwam niet onder de grote wielen terecht.
Lees het hele artikel in de Leeuwarden Courant (via Blendle.com)
Bron: Leeuwarder Courant