Thuiskeuring Noord-Holland levert twee paarden sterpredicaat op

Thuiskeuring Noord-Holland levert twee paarden sterpredicaat op featured image
Vier van de vijf paarden die deze week werden aangeboden voor thuiskeuringen in de regio Noord-Holland kregen van inspecteur Marcel Beukers 70 punten of hoger voor het exterieur. Twee daarvan kregen dankzij hun sportprestaties direct het sterpredicaat.

De twaalfjarige Bohemian Chique (Johnson x Gribaldi, fokker C. de Keizer) van E. Arendse-Roest werd al eerder in het stamboek opgenomen en werd nu met 75 punten voor het exterieur in graad verhoogd. De merrie presteerde reeds op ZZ-Zwaar-niveau en voldoet daarmee ruimschoots aan de eisen voor het sportpredicaat.

Goed ontwikkelde merrie

Marcel Beukers vertelt over de merrie: “Dit is een goed ontwikkelde merrie met maat en lengte. Ze heeft een aansprekende voorhand en een mooi hoofd. Dat in combinatie met de sportprestaties leverden haar met gemak het sterpredicaat op.”

Ster voor Kimberley-zoon

De zevenjarige ruin Gino (Kimberley x Oscar, fokkers M. Rijsbergen en L. Meewisse-Taal) van M. Kostelijk kreeg dankzij een score van 70 punten voor het exterieur het sterpredicaat. Aan ruinen en hengsten wordt geen sportpredicaat verleend, maar met prestaties in het ZZ-Licht voldoet Gino wel aan die eisen.

Functionele manier van bewegen

“Gino is een net gemodelleerde ruin, die goed ontwikkeld is en een fractie sterker zou mogen zijn in de bovenlijn. Op het harde liet hij een functionele manier van stappen en draven zien”, aldus inspecteur Beukers.

Bron: KWPN

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant