Vitalis-zoon Geyer’s Vivendi en KWPN’er Nanthago R-E winnen sporttest Stadl-Paura

Vitalis-zoon Geyer’s Vivendi en KWPN’er Nanthago R-E winnen sporttest Stadl-Paura featured image
Geyer’s Vivendi (v. Vitalis) AWÖ kampioen 2022 Foto: AWÖ/Hans Kraus

AWÖ-kampioen Geyer’s Vivendi (Vitalis x Rubin Cortes) en de door Jan Rendering uit Vlagtwedde gefokte Nanthago (Comthago VDL x Nekton) waren de beste dressuur- en springhengst van de sporttest in Stadl-Paura. De test was voor vier- en vijfjarige hengsten.

De vierjarige Geyer’s Vivendi liet vorig jaar al van zich spreken. De zoon van Vitalis werd met een premie goedgekeurd door het Oostenrijkse stamboek AWÖ. Ook liep hij vorig jaar zijn eerste test en was hierin de beste driejarige. Ook nu was hij weer de beste met een gemiddelde van 8.40. Vivendi kreeg een 9 voor de galop en 8-ten voor de stap en draf. Voor de rittigkeit en algemene indruk scoorde de hengst een 8.5.

De vierjarige Trakehner-hengst Rauhreif (Freiherr von Stein x Perechlest) deed niet veel voor Vivendi onder. Hij scoorde 8.35 gemiddeld met een 9 voor rittigkeit, voor de galop en algemene indruk een 8,5, voor de draf een 8 en voor de stap een 7,5.

Springhengsten

Bij de springpaarden won de KWPN’er Nanthago R-E met 8.83 gemiddeld. Het fokproduct van Jan Rendering kreeg voor de springmanieren het hoogste cijfer, 9.5. Daarnaast de zoon van Comthago VDL een 9 voor vermogen, een 8 voor de galop, een 8,8 voor de rittigkeit en een 8,5 voor de algemene indruk.

Ook bij de springpaarden was de tweede plaats voor een Trakehner-hengst. De vierjarige premiehengst Dein Erbe (Hirtentanz x Singolo) sloot de test af met 8.75. De hengst kreeg 9-ens voor vermogen, manier van springen en rittigkeit. Met een 8.68 gemiddeld werd de Zangersheide-gefokte Dimanche van het Reukenis Z (Diamant de Semilly x Darco) derde. Deze hengst uit de stam van de KWPN-hengsten Bubalu VDL, Great Pleausure en Highline kreeg onder meer een 9.5 voor vermogen en een 9 voor manier van springen.

Klik hier voor de uitslagen.

Bron Horses.nl

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant