Drie nieuwe aanwinsten voor Stoeterij Zangersheide

Drie nieuwe aanwinsten voor Stoeterij Zangersheide featured image
Cornets Fire Z (Comme il faut x Captain Fire) - Foto: Paardenkrant-Horses.nl/Rick Helmink
Stoeterij Zangersheide investeerde deze week maar liefst drie keer in het exclusieve bloed van Cornet Obolensky. Judy-Ann Melchior, de amazone die aan het hoofd staat van Stoeterij Zangersheide, was zelf aanwezig op de Westfaalse hengstenkeuring en keerde niet met lege handen terug naar Lanaken. Ze kocht cat.nr 54 (v. Cornet Obolensky), cat.nr 49 (v. Comme il faut) en cat.nr 52 (v. Cornado NRW). 

Op wat algemeen wordt beschouwd als de meest kwaliteitsvolle Duitse keuring van dit najaar, kocht ze drie hengsten.

De eerste, Columbus Z (cat.nr. 54), is al Z geregistreerd en werd op dinsdag gekeurd voor het Westfaalse Verband. Hij is een rechtstreekse zoon van de Olympische schimmelhengst Cornet Obolensky. Zijn moeder, Beirut, is een merrie van Baloubet du Rouet die zelf actief was op 1m50 niveau onder Kathrin Müller. Hij werd voorgesteld door familie Ahlmann. Ze betaalde schoonfamilie Ahlmann 82.000 euro voor de hengst.

De tweede, Cornet’s Fire Z (Comme il faut x Captain Fire, cat.nr. 49), ontving een premie, maar had met zijn sprongen zeker niet misstaan in de kampioensring. De mooie bruine lijkt in zijn springen een kopie van zijn vader Comme Il Faut en voert maar liefst twee keer het bloed van Cornet Obolensky in zijn pedigree. Een keer via zijn vader, maar ook zijn grootmoeder Charmonie is een dochter van Marco Kutscher’s topper. Hij werd eigendom van Zangersheide voor 70.000 euro.

De derde nieuwe ster voor Zangersheide is Cool Crack Z (cat.nr. 52). Deze donkerbruine hengst is een zoon van Marcus Ehning’s wereldbeker-winnaar Cornado NRW. Zijn moeder is een dochter van Cassini II en gaat daarna terug op het geliefde Westfaalse bloed van Pilot. Deze hengst werd onderhands aangeschaft.

Het meest interessante en commerciële sportbloed

“Na de Darco-zoon Darco For Fun Z die we vorige week in Oldenburg aankochten zijn we zeer tevreden onze collectie te kunnen uitbreiden met deze drie hengsten. Het zijn stuk voor stuk bijzonder beloftevolle paarden die atletisch gebouwd zijn, voldoende bloed hebben en zeer goed springen” aldus Judy Ann Melchior. “Onze fokkers verwachten van ons dat wij hen het meest interessante en commerciële sportbloed aanbieden. Met een Cornet-zoon uit een Baloubet du Rouet merrie die zelf internationaal gesprongen heeft, een machtig springende Cornado en een Comme Il Faut die een kopie van zijn vader kon zijn denk ik dat we in dit geval zeker in ons opzet geslaagd zijn”.

Columbus Z, Cornet’s Fire Z en Cool Crack Z zullen aan het grote publiek voorgesteld worden tijdens de Open Dagen van Stoeterij Zangersheide.

Bron: Persbericht/Paardenkrant-Horses.nl

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant