Zweeds Olympiade-eventingpaard Wega uit de sport

Het toppaard van de Zweedse Sara Algotsson-Ostholt, Wega (v. Irco Mena) moet vanwege een peesblessure afscheid nemen van de sport. Het grootste succes van het duo was een individuele zilveren medaille op de Olympische Spelen in Londen in 2012.

De vijftienjarige merrie werd door de moeder van Algotsson-Ostholt gefokt en naast de zilveren medaille kwamen de twee ook tot de tweede plaats op het CIC3* in Luhmühlen in 2011, de derde plaats in het Poolse Sopot in 2014 en de vijfde plek in het Franse Le Pin au Haras in 2015.
Afgelopen april kwam het duo voor het laatst in actie op het CIC2* in Münster waar ze de zege opeisten.

De merrie kwam ook met haar man Frank Ostholt in actie. In Helvoirt pakte de Duitse teamruiter de overwinning in het CIC2* met Wega.

Op haar facebooksite schreef Algotsson-Ostholt: “Ik ben dolgelukkig dat ik zo’n wedstrijdpartner heb mogen hebben, met wie ik in Londen de wedstrijd van mijn leven heb gereden. Ik zal Wega voor altijd dankbaar zijn.”
De merrie zal nu voor de fokkerij worden ingezet.

De Zweedse amazone, die met haar man in het Duitse Warendorf woont, heeft haar hoop voor Rio nu gevestigd op haar tweede paard Reality.

Bron: St.Georg

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant