Nederlands pony-eventingteam derde

Nederlands pony-eventingteam derde featured image
Het Nederlandse ponyeventingteam heeft vandaag tijdens het EK voor pony's in het Franse Fontainebleau brons gewonnen. Het team van bondscoach Martin Lips eindigde achter Ierland en Groot-Brittannië.

De slotdag van de Europese kampioenschappen voor pony’s begon spannend. Tijdens de veterinaire keuring van de eventers twijfelde de jury of Veenstra’s VIP van Milou de Hoon van start mocht gaan in het afsluitende onderdeel, het springparcours. Zou VIP niet door mogen, dan verloor oranje de derde positie in het tussenklassement. Echter, na nog een keer opdraven kreeg VIP het bevrijdende ‘passed’ te horen.

Tijdens het springparcours lieten Nina Knape en Joyce van de Kuilen alle hindernissen in tact. De Hoon scoorde 24 strafpunten, maar dat beïnvloedde de klassering niet. Het team van Martin Lips won brons. “De dressuur verliep enigszins teleurstellend. Nadat we de cross hadden verkend, dacht ik dat we voor de vierde tot zesde plaats konden gaan. Op dit soort technische hindernissen – smalletjes, gebroken lijnen – hebben we hard geoefend. Om uiteindelijke derde te worden, moet je een beetje geluk hebben. Ik ben heel trots op het team.”

Van de Kuilen finishte met de kleine Regent des Mauvis uiteindelijk als zeventiende, Knape viel met Anydale For Pleasure net buiten de top tien. Zij werd twaalfde. “Dressuur ging iets minder. Ik had niet gedacht dat ik nog zo kon stijgen in het klassement. Ik vond de cross heel technisch, de hindernissen waren niet heel hoog. Mijn pony liep fijn. Een keer hadden we een miscommunicatie, maar hij ging zelf door.” Knape was zonder grote verwachtingen naar Fontainebleau afgereisd: “Ik vond het al heel leuk dat ik mee mocht doen.”

Klik hier voor de uitslagen

Bron: Horses / KNHS

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like