CHIO Aken test nieuwe dressuurregels FEI

De nieuwe wedstrijdformule voor de dressuurcompetitie van de Olympische Spelen wordt getest tijdens CHIO Aken 2010. ,,We maken de sport nog aantrekkelijker en begrijpelijker”, aldus concoursdirecteur Frank Kemperman.

Wijziging opzet wedstrijd
In het verleden werd de landenwedstrijd in één dag beslist. Tijdens CHIO Aken 2010 wordt de teamstrijd in twee dagen verreden. De indeling van de wedstrijden is als volgt:
Donderdag 15 juli: Grand Prix, eerste landenproef en eerste individuele proef
Zaterdag 17 juli: Special, finale landenwedstrijd, tweede individuele proef
Zondag 18 juli: Kür, finale individuele wedstrijd
De deelnemende landen mogen vier combinaties meebrengen. Drie van hen komen in actie in de landenwedstrijd, de vierde afgevaardigde start individueel.

Wijziging jurering
1. Bij een aantal proeven zitten zeven in plaats van vijf juryleden om de ring.
2. Juryleden mogen halve cijfers geven.
3. Verdeling taken tijdens de kür. Een aantal juryleden beoordeelt het artistieke en de overige juryleden het technische gedeelte van de proef.
4. Het aanstellen van een zogeheten ‘Judges Supervisory Panel’. Dit panel beoordeelt het functioneren van juryleden en test daarnaast of het in de toekomst mogelijk moet zijn dat gegeven cijfers worden gecorrigeerd.
 
De Dressage Task Force hield zich sinds november 2008 bezig met de samenstelling van een adviesrapport over de toekomst van de dressuursport. Eind november 2009 keurde de FEI de vergaande voorstellen van de Dressage Task Force grotendeels goed tijdens de Algemene Vergadering van de FEI.

Bron: Horses.nl

Overname zonder toestemming niet toegestaan.

Lees ook:
FEI keurt plannen Dressage Task Force goed
Dossier: dressuursport op de schop

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like