Duitsers geven WK-hoop op

“We kunnen goed leven met de tweede plaats. Ons doel moeten nu de Olympische Spelen van 2012 zijn”, vertelde de Duitse bondscoach Holger Schmezer na de landenwedstrijd dressuur in Aken. In die landenwedstrijd werden de Duitsers, eens oppermachtig, weggeblazen door Nederland en dat deed duidelijk pijn.

Na de obligate persconferentie trok de Duitse equipe zich samen met enkele Duitse journalisten terug om ‘wat dieper in te gaan’ op een aantal zaken. Niet alleen uit de vragen, maar ook uit de antwoorden sprak vertwijfeling. “We bevinden ons in een fase van opbouw. Waar het nu op aankomt is de goede paarden die er zijn houden en verder keihard blijven werken. We hebben hier een aantal wereldklassepaarden uit de Duitse fokkerij gezien, misschien moeten we de hype die nu heerst rond Totilas maar eens aangrijpen om ook in Duitsland nog betere paarden te hebben en te krijgen.”

De jonge Matthias Alexander Rath ziet het niet zo somber in. “Nederland heeft hier nu gewonnen, maar achter hun toppers komen ook gewoon maar een aantal combinaties die rond de 70 procent rijden. De achterstand is groot, maar niet onoverbrugbaar.”

Tijdens de kür gingen de Duitsers nog een stapje verder. Van de pauze die viel door het wegvallen van een door buikklachten geplaagde Annabel Balkenhol werd dankbaar gebruik gemaakt om Schmezer midden in de piste voor de volgepakte tribunes en de werkloze juryleden te interviewen. “Isabell Werth is terug en Satchmo is weer helemaal de oude. Dat heeft iedereen hier kunnen zien, jammer genoeg vertaalt zich dat nog niet in de scores.”

Daarmee lijkt de psychologische oorlogsvoering ingezet, al bleef Sjef Janssen stoïcijns. “Interview? Ik heb het helemaal niet gehoord.”

Bron: Horses.nl/De Paardenkrant – Koen Cromheecke

Overname zonder toestemming niet toegestaan

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like