Handel van Friese paarden naar Mexico op slot

Handel van Friese paarden naar Mexico op slot featured image
Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl
Jaarlijks werden er zo'n 700 Friese paarden naar Mexico verkocht, maar nu ligt de handel nagenoeg stil. De Mexicanen hebben vorig jaar hun grenzen gesloten voor paarden uit Nederland. Een flinke strop voor de fokkers van het Friese paard, die voornamelijk hengstveulens naar het Midden-Amerikaanse land verhandelden.


Helemaal opgedroogd is de handel niet, met een omweg via België en Duitsland reizen veulens alsnog die kant op, maar dat zijn er een stuk minder.

Potdicht

In de Leeuwarder Courant zegt KFPS-directeur Ids Hellinga over het verbod dat sinds vorig jaar van kracht is: “Er gaan nog steeds paarden over de hele wereld, maar Mexico is belangrijk en dat zit potdicht. Dat belemmert onze handel.”

Vervalsing van documenten

Aanleiding van het sluiten van de Mexicaanse grenzen is mogelijke vervalsing van documenten die nodig zijn bij de veterinaire keuring van paarden. Zo’n keuring is verplicht bij de export. Een dierenarts onderzoekt de gezondheid van een paard en beoordeelt de documenten waarop informatie staat over de medische geschiedenis van het dier. Op basis daarvan geeft hij een exportcertificaat af.

Onderzoek

In december deed de Inlichtingen- en Opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA-IOD) onder leiding van het Functioneel Parket een onderzoek naar vermoedelijke fraude bij de export van paarden naar Mexico. Een woning van een paardenhandelaar en drie bedrijfslocaties in het noordoosten van Nederland werden doorzocht. Daarbij hebben zij onder meer bedrijfsadministratie in beslag genomen.

Bron Leeuwarder Courant/Paardenkrant-Horses.nl

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant