Het trainingssysteem is volledig naar wens van de klant te bouwen, zodat iedere trainer naar eigen inzicht (en beschikbare ruimte) zijn trainingsbaan kan samenstellen. Ieder paard kan een individueel trainingsprogramma volgen, waarin snelheid en tijdsduur kunnen worden ingesteld.
Het systeem bevat meerdere sensoren, die niet alleen informatie verschaffen over vitale lichaamswaarden van het paard tijdens de training, maar ook melding doen van struikelen of wisseling in gang, en dan indien wenselijk de snelheid aanpast of het systeem stopzet.
Er lijkt nog geen systeem in gebruik te zijn. De leverancier biedt dan ook een bonus voor de eerste koper.
Bekijk hieronder het filmpje van de FurlongStead.
Bron: Horse Nation
Dit systeem zal niet werken omdat renpaarden onder totaal andere condities getraind worden. Snelheden rond de 60 km per uur kunnen niet in deze gesloten baan bereikt worden dan hier via het filmpje voor gesteld wordt. Daarnaast mist het paard de jockey die het paard moet aansporen of rustig moet houden, want er moet vertrouwen tussen mens en paard op gebouwd worden. In dit systeem is daarin niet voorzien. Mijn advies is niet kopen, weg gegooid geld.
@ Jan Jonas: ah shit, net besteld.