De driejarige springpaarden vormden op de centrale keuring in Wargea een knappe kopgroep die werd aangevoerd door de latere kampioen Elrite JR (v. Arezzo VDL) van Jan Reitsma. Totaal mogen negen springmerries de regio vertegenwoordigen op de NMK.
Friesland heeft kapitale springmerries met formaat en lange lijnen. Wel is de stand en gebruik van het achterbeen een aandachtspunt, maar vele compenseerden dat met beste galop- en springcijfers op de stamboekkeuring. Elrite is een aansprekende correct gebouwde vosmerrie met afdruk en tritt in de benen in draf. De als tweede geplaatste Elzegetty (v. Corland) van VDL Stud is een sympathieke merrie die goed in het springpaardenmodel staat en voldoende makkelijk door de baan ging.
Elrite won de strijd om het kampioenschap van de zeer aansprekende tweejarige Fresia van Dalia VDL (v. Nimmerdor) en de lang gelijnde Canchidee (v. Colman), de beste vier tot en met zevenjarige.
Bron : Horses
