Video: Sinterklaas zoekt schimmel

Volgens George Meier van manege Loenhorst uit Hummelo en Pieter Wiersinga uit Vaassen, eigenaar van het enige echte Sinterklaaspaard Amerigo, is het met het jaar moeilijker om geschikte schimmels voor hulpsinterklazen te vinden. ,,Het is niet zozeer dat er minder schimmels zijn, maar er zijn minder schimmels geschikt om Sinterklaas door de stad te dragen."

Meier denkt dat het misschien tijd is dat Sinterklaas een moderner vervoermiddel zoekt. ,,De paarden zijn tegenwoordig vaak temperamentvoller en evenementen worden beter bezocht. Een paard dat los van de kudde rustig blijft en ook kalm is in een omgeving met bijvoorbeeld een fanfare en drukte kan geschikt zijn. Daar zijn er steeds minder van”, legt Meier uit. Zelf heeft hij drie schimmels, maar hij denkt er niet over ze beschikbaar te stellen aan Sinterklaas. ,,Ze zijn ten eerste al te klein en er hoeft maar iets te gebeuren of het komt negatief in de krant.”

Klik hier voor een reportage van Omroep Gelderland
Klik hier voor een video met Sinterklaasbloopers.

Eén reactie op “Video: Sinterklaas zoekt schimmel

  1. diana

    echt niet ik weet waar de ECHTE americo staat . nou niet daar dus . iedereen kan zijn paard wel zo noemen . bewijs ? ik heb de foto s van americo met de echte sint en weet waar hij wel staat .

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like