Televisiemaakster Annette van Trigt deed afgelopen donderdag op Radio 1 in het Mediaforum een oproep aan de media om paardenjournalistiek op te pakken. Volgens Van Trigt is de de paardensport maatschappelijk en financieel van belang en zouden mainstream media er goed aan doen een paardenspecialist in te zetten.
Aanleiding voor de oproep van Van Trigt is de berichtgeving omtrent de hetze die Colleen Kelly tegen Adelinde Cornelissen voert. Van Trigt meent dat verschillende media hun conclusie te snel trokken, terwijl Kelly nog niet eens officieel een aanklacht ingediend heeft. “Dit gaat echt met een sisser af lopen”, meent Van Trigt.
Geen budget
Hans Nijenhuis, hoofdredacteur van het AD, is samen met Van Trigt te gast in het Mediaforum. Hij ziet het nog niet zo snel gebeuren dat iedere krant een paardenspecialist heeft: “Je hebt maar budget voor een paar specialisten en dan heb je misschien liever een wetenschapsredacteur dan een paardenspecialist.”
Klik hier om het Mediaforum van afgelopen donderdag terug te luisteren.
Bron: Paardenkrant-Horses.nl/Radio 1
