Ga naar hoofdinhoud

Diarado voor derde jaar op rij SWB Hengst van het Jaar

Nadat de VDL-hengst Cardento van 2013 tot en met 2022 tien (!) keer op rij als SWB Hengst van het Jaar werd gehuldigd, ging de titel in 2023 voor het eerst naar de Holsteiner Diarado (v. Diamant de Semilly) van het Holsteiner Verband, Paul Schockemöhle en Joop van Uytert. Diarado, die kort geleden nog elitehengst werd bij Oldenburg International, ging vorig jaar opnieuw met de titel aan de haal en is nu voor de derde keer op rij SWB Hengst van het Jaar.

“Hij heeft 290 SWB-geregistreerde nakomelingen, waarvan 89 op driejarige leeftijd hebben deelgenomen aan jonge paarden-proeven, achttien in rijproeven en 168 in de springsport. In 2019 werd de elite-status aan Diarado toegekend voor zijn uitstekende bijdragen aan de SWB-fokkerij”, meldt het Zweeds stamboek in een persbericht.

“24 van zijn nakomelingen hebben gepresteerd op S-niveau, met Diarado’s Rose, Tornado, After Eight op 1,60m-niveau. Andere opvallend presterende nakomelingen zijn Hästkullens DiMarabou, Disa DM, Mr Vain GJ, Diarado’s Love, Doris Dayz KS en Dior CC, die op 1,50m-niveau actief zijn. Daarnaast zijn nog vijftien kinderen actief in het 1,45m.” Diarado heeft bij het SWB zes zonen goedgekeurd gekregen.

Bron: Horses.nl/SWB

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Overig nieuws

Nederlander koopt veilingtopper bij PS Online

Wout-Jan van der Schans: ‘Ik wil proberen de top te verbreden’

OM neemt in Limburg stal en wedstrijdpaarden in beslag

Alle Subtopuitslagen op rij: week 6

Argentinië fokt genetisch gemanipuleerde super polopaarden

Deze week… Heeft de paardensector wat te vrezen van de hulpmiddelenmotie?

Laura Colletts London is Holsteiner van het Jaar

Nieuw webinar over de wolf: hoe nu verder?

Zweeds A-kader dressuur teruggebracht naar vier ruiters