Op de Nationale Veulenkeuring is Mindset ES VDL (Aganix du Seigneur x Kannan) hoofdaanvoerder bij de springveulens. De zevenjarige hengst, die als vijfjarige brons won op het WK voor Jonge Springpaarden, heeft dit jaar zes veulens in Ermelo.
In maart van vorig jaar werd Mindset ES door zijn fokker Egbert Schep verkocht aan VDL Stud, waar hij gelijk kon rekenen op goede belangstelling van de fokkers. Een zestal veulens uit deze goede jaargang wordt terugverwacht op de Nationale Veulenkeuring, waaronder het Friese kampioensveulen Uronada VDL (mv. Zirocco Blue VDL).
Drie van Boston VDL
Ook Boston VDL, een ander veelbelovend jong talent van de VDL Stud, doet goede zaken. Uit zijn eerste jaargang presenteert de met 87,5 punten ingeschreven Baltic VDL-zoon drie veulens op de Nationale Veulenkeuring.
Twee nakomelingen
De hengsten Eldorado van de Zeshoek, HH Conrad Z, Baltic VDL en Hardrock Z zijn met ieder twee nakomelingen vertegenwoordigd in dit veulenkampioenschap.
Bron: KWPN

