De tienjarige Holsteiner geregistreerde Uhura HH (Corofino II) van Peter Huisman uit Rouveen kreeg de hoogste punten van de dag. De staatspremiemerrie die al enkele veulens kreeg scoorde maar liefst 88,5 punten waaronder negens voor de galop, reflexen, techniek, instelling en aanleg als springpaard. Inspecteur Henk Dirksen: “Dit is een ongecompliceerde merrie met een opvallend lichtvoetige galop met veel lichaamsgebruik en afdruk. Ze springt altijd met de schoft omhoog, of ze nu groot of kort komt en is heel vlug aan de sprong. Daarnaast heeft ze veel lichaamsgebruik en maakt ze de sprong achter goed af. Echt een heel compleet, correct paard met ras en uitstraling. Zo zie je ze zelden.”
Met 80 punten was ook Vleut-dochter Floralinde J.J. van J. Jansen uit Dodewaard zeker een uitblinker in de springrichting. “Deze merrie galoppeert actief en met heel veel souplesse. Ze is extreem vlug op de sprong en laat een hoge mate van voorzichtigheid zien. Ook lijkt ze over veel vermogen te beschikken, met name op de hogere oxer kan ze goed naar voren schakelen en laat ze veel lichaamsgebruik zien.” Floralinde kreeg dan ook een 8,5 voor de reflexen en het vermogen. Moeder Parellinde gaf van Oramé al het internationale springpaard Voirrellinde J.J. van Jurgen Stenfert en het internationale springpaard Realist (v.Ferro) is een halfbroer van Parellinde.
De beide beste dressuurmerries van de dag mogen met recht toppers worden genoemd. Maar liefst 88 punten kreeg de kampioene van de CK van Noord-Holland van 2013: Fynona (Ampère) f/g Stal 104 BV uit Wijdewormer. De merrie heeft zich het afgelopen jaar goed ontwikkeld: na afloop van de IBOP werd haar cijfer voor exterieur opgewaardeerd van 75 punten naar maar liefst 85. “Fynona beweegt van nature met heel veel zelfhouding en heeft heel veel front. Daarnaast beweegt ze heel goed met de schoft omhoog en heeft in alle gangen een actief achterbeengebruik. Ze laat zich heel goed bewerken. Je ziet zelden een paard dat zoveel houding en gedragenheid heeft en ze galoppeert zó lichtvoetig en bergop”, is Henk Dirksen enthousiast. Voor houding en balans kreeg ze dan ook een 9,5, voor de galop, rijdbaarheid en aanleg als dressuurpaard een 9. Er wordt een embryo gespoeld van de merrie, die we terug zullen zien in de Pavo Cup deze zomer. Moeder Wynona loopt Lichte Tour dressuur en uit deze lijn komt ook de KWPN-hengst Ebony (v.Painted Black).
Nog zo’n eyecatcher was United-dochter Élysée, door fam. Beyer uit Puiflijk gefokt, uit de merrie Tuzla stb pref PROK (v.Jazz) die een volle zus is van Adelinde Cornelissens’ Grand Prix-ster Parzival. Geregistreerde Adelinde Cornelissen stelde de merrie, die 86,5 punten kreeg voor haar verrichting, zelf voor. “De merrie is van nature heel lichtvoetig en beweegt goed met de schoft omhoog met een goede beentechniek. In alle drie de gangen laat ze heel veel souplesse en lichaamsgebruik zien. Zelden zien we zo’n voorbeeldige stap als bij deze merrie: met lichaamsgebruik, het voorbeen wordt goed weggezet en ze schrijdt mooi. Hiervoor kreeg ze een 9, net als voor de rijd- en bewerkbaarheid.” Élyséé is een volle zus van de KWPN-hengst Armani.
Bron: Horses/ KWPN
Toppers bij IBOP Luttenberg

Drie absolute uitschieters tijdens de IBOP in het Overijsselse Luttenberg vandaag. Er werden achttien springpaarden en twaalf dressuurpaarden beoordeeld, tien springpaarden en vijf dressuurpaarden slaagden voor deze aanlegtest.
