Teamgoud voor Nederland, Koos de Ronde tweede

Teamgoud voor Nederland, Koos de Ronde tweede featured image
Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl
De Nederlandse vierspanmenners wonnen vanmiddag met een voorsprong van bijna acht punten op Duitsland de landendwedstrijd op de internationale menwedstrijd in Saumur. Boyd Exell was individueel niet in te halen, maar Koos de Ronde werd knap tweede. Theo Timmerman en IJsbrand Chardon werden individueel vierde en vijfde. 

Koos de Ronde stond er na de dressuur het slechtste voor van de Nederlanders met een vierde plaats, maar Timmerman en Chardon verloren veel tijd in de marathon. Koos de Ronde reed een degelijke marathon (4e) en combineerde dat met een foutloze vaardigheidsproef. Met 172,02 punten mocht hij zich opstellen achter Boyd Exell. Met 0,1 punt versloeg Timmerman daarmee de Duitser Michael Brauchle.

Exell reed geen foutloze vaardigheidsproef, maar had een dusdanige voorsprong opgebouwd, dat hij alsnog kon winnen met bijna 20 punten voorsprong.

Timmerman stond na de dressuur tweede, maar verloor veel tijd in de marathon. Daar werd hij achtste. Na een zesde plaats in de vaardigheid met 0,75 strafpunten werd hij vierde achter Brauchle.  IJsbrand Chardon had pech in de marathon. Na een derde plaats in de dressuur, eindigde hij achter Timmerman in de marathon (9e). Met de winst in de vaardigheid vandaag kon hij zijn achterstand niet inhalen. Hij werd vijfde.

Uitslag teams

Uitslag individueel

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant