Op de Royal Randwick Racecourse in Sydney wordt vandaag tijdens Queen Elizabeth Stakes Day een nieuw trackingsysteem geïntroduceerd. Het Longines Position System (LPS) geeft realtime informatie over de exacte positie van de paarden in de race. Het systeem is tot 5 cm nauwkeurig en levert tot 1.000 metingen per seconde.
Volgens ontwikkelaar Longines zal dit systeem de beleving van de sport totaal veranderen. Vice-president Juan-Carlos Capelli: “Dit is een game-changer voor de rensportindustrie. Met deze techniek wordt de sport voor iedereen, van rensportliefhebber tot jockey of zendbaas, begrijpelijker en interessanter.”
Bron: Longiness
Super interessant natuurlijk, maar hoe werkt het? Schaatsers hebben een band rond de enkel, maar wat gebeurt er bij deze paarden?