Niels Kersten liep vijf strafpunten op. Ralph Slaats bleef in de eerste manche foutloos, maar kwam in de tweede met twaalf strafpunten aan de finish. Laurie Touw slaagde er in de tweede ronde wel in foutloos te blijven en revancheerde zich daarmee voor de twaalf strafpunten uit de eerste manche. Slotruiter Lars Kersten kon het teamresultaat met negen strafpunten niet meer opvijzelen.
“Natuurlijk had ik liever een hogere klassering gezien”, zegt bondscoach Luc Steeghs. “Maar goed, we zijn nu een jaar bezig met de Childrencategorie en we eindigen halverwege het deelnemersveld. Dan mag ik eigenlijk niet klagen. Ik had meer foutloze rondjes verwacht, helaas waren er teveel rondjes waarin de spanning opspeelde en teveel fouten gemaakt werden.”
De landenwedstrijd werd gewonnen door Frankrijk. Denemarken won de barrage om het zilver van Hongarije, dat het brons restte.
In de individuele titelstrijd zal Nederland zondag niet vertegenwoordigd zijn bij de Children. De Nederlandse ruiters verschijnen wel in de afscheidsrubrieken voor niet geplaatste combinaties op zaterdag.
Niels Kersten – Zieno – 4/5;
Ralph Slaats – Dakiro – 0/(12);
Laurie Touw – Canturo’s Girl – (12)/0
Lars Kersten – Winnie – 4/9
Klik hier voor de volledige uitslag van de landenwedstrijd voor Children
Klik hier voor de tussenstand van het individuele klassement
Bron: Horses / KNHS
