Young Riders teleurstellend zesde op EK springen

Young Riders teleurstellend zesde op EK springen featured image
Sanne Thijssen hier met Celine M Z Foto: Arnd Bronkhorst / www.arnd.nl

Net als de Junioren hebben ook de Nederlandse Young Riders met het team een zesde plaats behaald op het Europees kampioenschap springen in Samorin (Slowakije). Het goud in de landenwedstrijd ging naar Engeland. Het zilver en brons was respectievelijk voor België en Italië.

De zesde plaats voor het Nederlandse team, dat uit een aantal goede combinaties bestaat, is enigszins teleurstellend te noemen. Sanne Thijssen bijvoorbeeld heeft een heel goed paard. Maar het mocht niet zo zijn.

Pittige manche

Gisteren stond de eerste, zeer pittige manche op het programma. Vandaag volgde de tweede. Dat was voor het landenklassement de bepalende omloop. De Nederlandse ruiters streden dapper mee, maar konden de nodige fouten niet voorkomen. Regerend Nederlands kampioen Kim Hoogenraat ging voor Nederland met Caesar als eerste van start. Ze kreeg in de eerste manche 9 strafpunten, maar reed vandaag knap foutloos. KNHS Talententeamlid Sanne Thijssen reed met Celine M Z in de eerste manche een ijzersterke foutloze rit, maar kreeg vandaag tien strafpunten. Megan Laseur en Blue Bayou kregen gisteren al 12 strafpunten en voegde hier vandaag nog eens 8 strafpunten een toe. Laatste Nederlandse starter Jens van Grunsven reed met Cika met 5 en 4 strafpunten het meest constant. Uiteindelijk kwamen de ruiters van bondscoach Luc Steeghs op een totaal van 26 strafpunten en de zesde plaats.

Individuele klassement

In het individuele klassement staat Kim Hoogenraat op plaats 23 als hoogste van de Oranje ploeg. De individueel startende Jarno van Erp met Al Capone staat nu op plaats 27. Van Erp heeft zich daarmee ook voor de finale geplaatst waarin zondag de beste 30 combinaties aan de start mogen komen.

Uitslag Landenwedstrijd Europees kampioenschap springen Young Riders:
1. Engeland, 9 strafpunten
2. België, 11 strafpunten
3. Italië, 21 strafpunten
6. Nederland, 26 strafpunten
Kim Hoogenraat (Lijnden) – Caesar (9 + 0)
Sanne Thijssen (Baarlo) – Celine M Z (0 + 10)
Megan Laseur (Soest) – Blue-Bayou (12 + 8)
Jens van Grunsven (Erp) – Cika (5 + 4)

Bron: KNHS

Kijk hier voor alle uitslagen en standen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant