“Ik voelde me vandaag zo beroerd. Het begon vannacht. Gaat het wel, gaat het niet, dacht ik de hele dag. Ik heb de hele dag in de vrachtauto gezeten. Aan het eind van de proef had ik geen gevoel meer in mijn benen. Glock’s Johnson TN heeft me echt door de proef gedragen”, vertelt Minderhoud. “Nu voel ik even helemaal niks. Dit is mijn eerste individuele medaille op een internationaal kampioenschap. Ik heb er nooit echt dichtbij gezeten. Het beste resultaat was in Hong Kong waar in met Nadine vijfde was.” Echt genieten kan Minderhoud nog niet. “Wat met Edward gebeurde is gewoon heel erg rot. Undercover was aan het begin van de proef zo gespannen, maar ik dacht hij haalt de score nog wel in. Niet dat hij mij van het brons af zou rijden, maar dat hij toch nog de Kür zou kunnen rijden morgen. Totdat mijn groom (Anne, red.) liet weten dat hij uitgesloten is. Dit is zo balen.” Voor Edward Gal en Glock’s Undercover N.O.P. is het Europees kampioenschap ten einde. De gouden teammedaille is wat rest.
Morgen kan Minderhoud in de Kür op Muziek op jacht naar zijn derde medaille van het toernooi. Ook Diederik van Silfhout en Patrick van der Meer rijden morgenmiddag de finale. Van Silfhout eindigde vandaag als tiende in de Grand Prix Special nadat zijn score door het Judges Supervisory Panel gecorrigeerd werd van 75,346 naar 74,426 procent. Nederlands jurylid Eddy de Wolff van Westerrode waardeerde de de proef van Van Silfhout 9,6% hoger dan het gemiddelde van zijn zes collega’s. Sinds januari mag dat maximaal zes procent zijn, waardoor de score van De Wolff van Westerrode (83%) werd teruggebracht naar 77,255%.
Van Silfhout: “Ik vond Arlando N.O.P. heel goed lopen, maar hij was aan de scherpe kant. Ik baal van de fouten die we daardoor kregen. Dat gaat me morgen niet nog een keer gebeuren. Toch ben ik ook wel tevreden, omdat ik weet dat het nog beter kan.” Hoogtepunten in de proef van Van Silfhout en Arlando N.O.P. waren de piaffe en passages die met hele hoge cijfers werden beloond.
Patrick van der Meer en Uzzo verbeterden hun resultaat van de Grand Prix (19e) naar een 13e plaats in de Spécial met 73,151%. “Ik heb er echt voor gereden en ben er heel blij mee zoals het ging. Ik denk dat ik er in geslaagd ben om er alles uit te halen.”
Morgenmiddag vanaf 13.30 uur rijden de beste vijftien combinaties de Grand Prix Special de Kür op Muziek en worden de laatste medailles van het EK verdeeld.
Klik hier voor de volledige uitslag van de Grand Prix Spécial
Klik hier voor een fotoreportage van de GPS
Klik hier voor een video van de proef van Hans Peter Minderhoud
Bron: KNHS
Wij hebben wel van je proef genoten Hans Peter. Een geweldig resultaat. Gefeliciteerd! Johnson gaat ons allen vast nog veel meer kijkplezier geven de komende jaren.