Het CDI Mechelen, dat jaarlijks tussen kerst en oud en nieuw wordt verreden, gaat niet langer door het leven als een CDI5* wedstrijd. Door sponsorperikelen heeft het concours een ster verloren. Dit is al de tweede domper dat Jumping Mechelen krijgt te verduren. In 2012 werd bekend dat er geen wereldbekerwedstrijden meer in de Belgische stad verreden zouden worden.
De periode waarin het evenement op het programma staat komt in het gedrang met grote wedstrijden als Londen en Frankfurt. Voor de FEI destijds de reden om Mechelen niet meer aan te wijzen als wereldbekerwedstrijd.
Dit jaar is er een CDI4* wedstrijd uitgeschreven doordat de financiële steun van hoofdsponsor World Dressage Masters niet werd bevestigd. Hierdoor ziet de organisatie van het evenement haar CDI van een vijf- naar een viersterrenstatus kelderen.
Voor de editie van 2017 wordt bekeken of er een nieuwe hoofdsponsor voor de dressuurwedstrijden gevonden kan worden.
Bron: Paardenkrant-Horses.nl/Eurodressage
