De ontvanger van het alarmsignaal kan de exacte positie van de ruiter zien en zonder zoeken hulpdiensten waarschuwen. De Safe Rider werkt met een ‘buddy systeem’. De ruiter kiest een aantal vrienden die een alarm ontvangen. De ontvangende partij gebruikt een gratis app, de zendende partij maakt gebruik van een betaalde app. Safe rider is beschikbaar voor Android en iPhone.
De Safe Rider geeft ook altijd het beginpunt en de huidige positie van de ruiter weer. Dit helpt de ruiter zijn positie te bepalen en zich te oriënteren. Afstand en snelheid worden ook weergegeven en de ruiter kan de gereden route terugkijken en delen via social media. Dit systeem bouwt een database op waar op termijn digitaal de meeste ruiterroutes beschikbaar zijn. Op deze manier kan ook bepaald worden in welke gebieden meer of minder ongevallen plaatsvinden. Zo kunnen beheerders van de ruiterroutes weer werken aan de verbetering van de veiligheid op die locaties.
Klik hier voor meer informatie.
Bron: Horses

En de prijs?
De lite versie is gratis maar daar staat géén alarm in. De betaalde versie kost €3,59 is een flinke prijs!
Goed idee, werkt beter dan stalgenoten vragen “als ik er over 2 uur niet ben en mijn paard wel, wil je dan even 112 bellen”. Maar ik vraag me wel af hoe het werkt in het bos. Op stal heb ik al matig ontvangst, hoe gaat dat dan midden in het Maartendijkse bos?
Kan zo een app ook niet ontwikkeld worden voor kinderen? Het is wel heel handig als ze zich in een benarde positie bevinden om dan met een druk op de knop pa en ma te waarschuwen….. die ze dan makkelijker kunnen tracen.
Voor Android is de prijs 2,99 .. sja iedereen vind Apps van dat bedrag “duur” maar wat is nu een keer 3 of 3,5 euro eenmalig als je er veel lol van hebt? Daarbij is het dat geld zeker waard als je “onvrijwillig afstapt” tegen een boom.. Vind het mee vallen ben allang blij dat er geen reclame in zit! Hij werkt bij mij prima!