Gevangenisstraf voor paspoortfraude

Paspoorten
Foto: Lonneke Ruesink
De paardenhandelaren Roel en Bas van den B. zijn veroordeeld tot celstraffen van een jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. Ook krijgt hun bedrijf een boete opgelegd van 60.000 euro. De broers stonden terecht voor fraude met paspoorten. De officier van justitie had twee jaar cel geëist en een boete van 75.000 euro.

Roel en Bas van den B. vervalsten stempels en medische inlegvellen om de opgekochte paarden te kunnen laten slachten voor consumptie. In totaal zijn 445 vervalste paspoorten aangetroffen. Zeker 106 paarden die niet geschikt waren voor consumptie zijn toch geslacht. Het vlees werd aan een Italiaanse koper verkocht en is hoogstwaarschijnlijk in de voedselketen terechtgekomen.

Of de paarden ook daadwerkelijk ziek waren, is niet bekend. Toch is de fraude wel degelijk schadelijk voor de vleesindustrie. ”De reputatie van Nederland ligt door de recente paardenvlees-schandalen aan diggelen. Het zal nog lang duren tot het vertrouwen in de sector is hersteld”, zo legt de officier van justitie uit.

Roel B. gaf toe geen kwaad te zien in zijn daad. “Ik weet dat het heel fout is wat we hebben gedaan, maar ik wilde die mensen helpen.” Hij doelt hiermee op de hobbyhouders die hun paard liever laten slachten dan dat ze het dier mee moesten geven voor destructie.

De rechtbank in Den Bosch oordeelt dat de broers de integriteit van de vleesketen bewust in gevaar hebben gebracht voor een hogere verkoopopbrengst van paarden die niet geschikt waren voor consumptie.De illegale winst is geschat op 137.000 euro, die de broers en hun bedrijf mogelijk later ook nog terug moeten betalen.

Bron: Horses / Metro

Eén reactie op “Gevangenisstraf voor paspoortfraude

  1. Maria vd Berg

    Natuurlijk zijn zij verantwoordelijk voor hun eigen daden (de heren Roel en Bas), maar ook de vele amateurs, ‘liefhebbers’, die zogenaamd ‘het beste voor hebben’ met hun oh zo geliefde dier! Zij weten ook, …zelfs beter, en laten hun dier toch slachten!!! Voor 300 / 500 euro wassen zij hun handen in onschuld? Amai, amai, …zouden de Belgen zeggen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Mogelijk ook interessant