De Nederlandse Belangenvereniging van Hobbydierhouders (NBvH) begrijpt niks van het voorstel in de Handreiking Paardenhouderij Gelderse Vallei/Utrecht Oost om binnen de aangesloten gemeenten geen vergunningen af te geven voor schuilstallen. Het NBvH stelt dat dieren in een wei een landschappelijke verrijking zijn voor het platteland en dieren hebben passende beschutting nodig.
Het NBvH pleit al jaren voor een beter schuilstallenbeleid in het buitengebied van gemeenten. Ze vinden het argument om ‘ongewenste verstening van het buitengebied te voorkomen’ onzinnig. “Juist de Gelderse Vallei blinkt uit in het geven van vergunningen aan telkens weer de zoveelste mega biggen-, kippen- of kalverstal. Allemaal in het buitengebied. Over verstening gesproken. En behoud van het landschap. En dierenwelzijn ….”, schrijft het NBvH in een reactie op de handreiking.
De belangenvereniging denkt dat een schuilstal niks hoeft aan te doen aan de kwaliteit van het landschap, mits wordt voldaan aan op te leggen voorschriften met betrekking tot inpassing in het landschap door bijvoorbeeld beplanting, en het gebruik van passende bouwmaterialen. In januari 2009 gaf de NBvH samen met het Kennisnetwerk Levende Have en de Dierenbescherming een folder ‘Schuilstallen in het buitengebied’ uit. Ook de KNHS stimuleert het op een passende manier inpassen van paarden in het landschap met het project ‘Zorg voor paard en landschap’.
Volgens projectbureau SVGV, opsteller van de handreiking, moeten paardeneigenaren zelf oplossingen zoeken om aan de regels voor dierenwelzijn te voldoen. SVGV stelt dat er ruimschoots voldoende pensionstallen voorhanden zijn in het gebied.
Lees hier de Handreiking Paardenhouderij Gelderse Vallei/Utrecht-Oost.
Lees ook:
Gelderse Vallei: ‘geen schuilstal, maar pensionstal’
laat en passende schuilstal ontwerpen voor in het landschap. De koeien varkens en kipppen moeten al binnen blijven starks loopt er niets meer in de wei is dat landschapdbeleid??