Paardensector ontbreekt in geldverdeling bestrijding dierziekten

De paardensector ontbreekt in het eind 2009 vastgestelde convenant over de financiering van de bestrijding van besmettelijke dierziekten. In het convenant staan de afspraken over de kostenverdeling tussen overheid en diersectoren van de kosten voor monitoring en bestrijdingskosten van dierziekten.

De diersectoren dragen tot een bepaald vastgesteld ‘plafond’ de kosten van het bestrijden van ziekten. De overheid springt bij als de kosten hoger uitvallen. In het nieuwe convenant staat ook dat de partners overleggen over de verdeling van de kosten en aanpassing van het plafond als zich een nieuwe ziekte voordoet waarmee bij het vaststellen van de plafonds geen rekening is gehouden.

Het convenant voor de periode 2010-2014 is vastgesteld door minister Gerda Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) en de Productschappen voor Vee en Vlees (PVV), Pluimvee en Eieren (PPE) en Zuivel (PZ).

Klik hier voor een overzicht van alle afspraken.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like