Van Uytert: ‘Geen woorden voor overlijden Gribaldi’

Van Uytert: ‘Geen woorden voor overlijden Gribaldi’ featured image

Edward Gal GribaldiHet plotselinge overlijden van Gribaldi (v. Kostolany) als gevolg van een scheurtje in zijn aorta kwam afgelopen zaterdag als een grote schok. “Ik ben er helemaal kapot van”, zegt  eigenaar Joop van Uytert teneergeslagen. “Het is echt vreselijk om dit mee te moeten maken, Gribaldi is de hengst waarmee ik groot geworden ben. Ik heb er geen woorden voor”, vertelt de hengstenhouder.

“Vrijdag begon het allemaal. Hij leek de symptomen van koliek te hebben en we besloten hem naar de paardenkliniek in het Duitse Telgte te brengen. Daar kwamen ze erachter dat de hengst een aneurysma van de aorta had”, legt Van Uytert uit. In de kliniek gaven ze de onlangs preferent verklaarde hengst middelen om hem rustig te houden en zijn hartslag laag te houden. ,,Dat sloeg eigenlijk redelijk goed aan, zaterdag was hij vrij stabiel alleen bleef zijn hartslag aan de hoge kant. Ook de tweede nacht was hij goed doorgekomen, maar z’n harslag was nog steeds te hoog. Om kwart over zeven ‘s morgens op zondag, was hij nog steeds tamelijk goed te pas. Vijf minuten later lag hij dood in zijn stal”, aldus Van Uytert. Van de hengst is nog diepvriessperma, maar Van Uytert weet nog niet hoe dit wordt verdeeld. ,,Daar kan ik nu ook nog niet over nadenken, eerst moeten we dit verwerken.”

Lees woensdag meer in De Paardenkrant.

Bron: Horses.nl/De Paardenkrant – Rick Helmink

Overname zonder toestemming niet toegestaan.

Lees ook:
Gribaldi overleden

7 reacties op “Van Uytert: ‘Geen woorden voor overlijden Gribaldi’

  1. appie

    Belachelijk wat een reactie mensen gaan dood dieren en planten ..ja nou en mag je daar dan niet rouwig om zijn…en wbt groot heids waanzin..als je een beetje na denkt…zegt hij toch ook dat het dankzij GRIBALDI is… en hem dus waardeert..

    RIP Gribaldi!!

    En sterkte aan een ieder die deze prachtige hengst gaat missen!!

  2. wehnes

    ik heb een zoon van gribaldi ik was echt geschokt hierdoor net met zijn pensioen en nu al niet meer!
    ik wens de nabestaande veel liefde en heel veel sterkte met het verlies van dit prachtdier die nog veelste jong is heen gegaan.

    i love you gribaldi je bent de beste van de hele wereld.
    we zien je allemaal snel weer daarboven.

  3. Janine van Oosterum

    Gribaldi was een schitterende hengst, zijn afscheid in Den Bosch
    was spectaculair, hier was geen jury voor nodig om te beoordelen, dat deed het publiek wel met een staande ovatie !

    Gelukkig ben ik ook iemand die de trotse bezitter is van een gitzwarte Gribaldi, die het perfect doet, mijn enige zelfgefokte veulen, nu 8 jaar oud.

    Gribaldi mag trots zijn op zijn kinderen !

    En ik wens jullie heel veel sterkte met deze zware klap maar ik hoop ook dat jullie veel terug denken aan de mooie momenten met Gribaldi.

    Gribaldi, the greatest !

  4. Sterkte allemaal !! Wat een pijnlijke gebeurtenis, voor de hengst en jullie. De hoop nog dat het goed leek en toch is hij overleden. Dat moet wat met je doen, zeker gezien de woorden ‘ Gribaldi is de hengst waarmee ik groot ben geworden’. Gevoelens om te koesteren. Zet em op, sterkte nogmaals !

  5. Ellen Stuart

    Joop en Anne, veel sterkte met dit grote verlies.

  6. Kirsten

    Met een brok in mijn keel las ik de berichten over Gribaldi, die veel te vroeg heen is gegaan..
    Ik wens een ieder die van deze hengst heeft mogen genieten heel veel sterkte toe en dat Gribaldi zijn nakomelingen zijn naam maar heel hoog zullen houden!! Wat een topper!

  7. louis

    Als 5-jarige hengst heb ik voor het eerst Gribaldi gezien op stal bij Joop en Anne.
    Wat een geweldige hengst met zoveel uitstraling en super gedrag.
    Heel speels met zijn verzorgsters en tijdens de hengstenshow liet hij heel duidelijk zien dat hij het naar zijn zin had.
    Nimmer een paard gezien met zoveel oog voor publiek als Gribaldi.
    Heb een heel mooi zwart hengstveulen van hem gehad met een heel fijn karakter.
    Daarna nog heel wat jaren naar de shows van van Uytert geweest alleen al om Gribaldi in actie te zien.
    Gelukkig laat hij heel wat fijne paarden achter waar mensen van kunnen genieten zoals ze ook van hem hebben kunnen genieten.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

You might also like